Лица

Во книжарницата „Литература.мк“ промовиран прирачникот „Како се оди во Париз“ од Јана Мишо

Во присуство на македонските блогерки, модни новинарки и љубители на пишаниот збор, во книжарницата „Литература.мк“, вчера (21 мај) се одржа промоција на прирачникот „Како се оди во Париз“ од домашната авторка Јана Мишо, позната по своите два романа „Анаис од ...

Повеќе »

Матурантите од СОС Детско село со подарок плус за својата прослава

Креатори на насмевки – кампањата на Капитол мол ги поттикна младите студенти од ФОН Универзитет да творат во хуманитарни цели Во тек е периодот на матурски прослави. Матурантите заедно со своите родители се во потрага по омиленото парче гардероба која ...

Повеќе »

Катарина Лука: Модниот викенд во Скопје беше само првиот чекор, а веќе целите се високо поставени

Зад значењето на името на модната марка Кали Роуз стои еден моќен женски карактер. Кали „онаа која е црна“ е хинду божица која е прикажана како уништувач на лошите сили но, истовремено и како божица на креација, моќ и промена. ...

Повеќе »

Лили Митровиќ и Amo Lusso во Скопје Мериот хотел

 Родена и израсната во Скопје, Лили Митровиќ ја започнува својата кариера како моден блогер и сопственик на успешната и брзо растечка компанија во полето на венчавки – Amo Lusso Atelier – модно ателје специјализирано за венчаници и вечерни тоалети. Двигателот ...

Повеќе »

Во „Кадора“ секое модно парче има своја приказна

Во центарот на Скопје, зад зградата на Созујот на синдикати на Македонија (ССМ), од неодамна се отвори едно многу посебно модно студио кое пулсира во духот на елеганцијата. Се вика „Кадора“, како црвената роза која со својата раскошност секогаш се ...

Повеќе »

Блогерката Аманда Черни е новото лице на колекцијата GUESS Activewear

Глумицата, ѕвезда од социјалните медиуми и фитнес-ентузијаст Аманда Черни е новото лице на модната марка GUESS за пролетната колекција на линијата Activewear. „Чест ми е да бидам ново лице на колекцијата GUESS Activewear за пролет 2018.  Никогаш во моите соништа не помислив ...

Повеќе »

Публиката го награди „Бикини Мун“ со френетични аплаузи (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во скопското кино „Милениум“, синоќа пред преполна сала се одржа премиерата на новиот филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски, „Бикини Мун“, кој е американско-германска копродукција. На премиерната проекција присуствуваа бројни актуелни и поранешни функционери, луѓе од бизнис сферата, ценети професори, ...

Повеќе »

Македонската компанија ГРЕЕМАК ГРУП, го отвори најголемиот продажен салон на ГРЕЕ во Европа

Во свечена атмосфера, ГРЕЕ – брендот број 1 во светот за производство на клима уреди, во Македонија доби ГРЕЕСТОР број 1 во Европа. Компанијата ГРЕЕМАК ГРУП, во свечена атмосфера и во присуство на бројни гости,  високи претставници  од Амбасадата на ...

Повеќе »

Пејачката Аделина Тахири ја купи најубавата количка Cybex за своето бебенце

Познатaтa пејачкa, Аделина Тахири, минува убав период во нејзиниот живот – таа е бремена и очекува да стане мајка наскоро, уживајќи во бракот со адвокат Серјожа Марков. Тахири на својот Инстаграм профил објави фотографии каде што гордо ја покажува количката ...

Повеќе »

Анастасија Ј. Гапиќ: Плус-сајз колекцијата за пролет-лето 2018 дизајнирана со бои на љубовта

За предизвикот на маладата дама Анастасија Јовановска Гапиќ да отвори модерен и шик бутик за плус-сајз Луна, директно во центарот на градот до амбасадата на Грција, за потребите на пазарот, како и директната комуникација и искреноста со клиентите е клуч ...

Повеќе »