Лица

Доброто момче на американската мода: Томи Хилфигер

Го нарекуваа Ралф Лорен на новата генерација, но набргу се избори за својот пат во светот на модата. Правејќи успешни машки и женски колекции, домашен декор и унисекс-парфем, Томи Хилфигер стана моден гуру на 90-те години и најинтересна појава што ...

Повеќе »

Најдоброто од 2013 година: Сајмон Бек, човекот кој со чекори создава уметнички дела

Неговото име е Сајмон Бек (Simon Beck) и неговите уметнички дела се незаборавни. Тој создава уметност во снегот. Да, во снегот, во текот на долгите дневни прошетки, неговите стaпала прават ремек-дела што ни го одземаат здивот. Можеби некого го потсетуваат на ...

Повеќе »

Најдоброто од 2013: Отворено со Никола Булески „сегашната слика е резултат на критиките на мајките, другарките и комшиките!“

„ Многу пати сум се згрозил од несоодветно облечени „цуфли“ во нашите министерства.Лошо ми паѓа кога одам во Министерство за економија и во лифт се возам со службеничка во ултра-мини здолниште, мускетарски чизми и блузичка на тенки прерамки. Таквата јас ...

Повеќе »

Ексклузивно со Душан Рељин: Се’ помалку ќе имаме супермодели во светот!

„Вог“ има свои норми за насловната страница. Актерите кои треба да се појават на една насловна страница ги фотографираат 3-4 фотографи, а потоа се одбира со кого треба да се работи….

Повеќе »

Иво Ивановски: Посетителите ќе можат да дегустираат различни видови на вино и да го одберат својот фаворит!

Винскиот фестивал ќе се случува од 6 до 8 декември на Скопскиот саем со цел да ја промовира винската култура во земјава и пошироко. „ Со оглед на тоа дека доброто вино не оди без добра  квалитетна храна, учесници на ...

Повеќе »