Лица

Емили Ратајковски носи чантичка од MANGO

Глумицата и модел Емили Ратајковски фотографирана е на њујоршките учици во „кежуал-шик“ стил. Фраерската модна комбинација од фармерки, карирано сако, дуксер и фантастични очила за сонце е дополнително разубавена со чантичка со змијски принт од MANGO. Оваа чантичка со ремен ...

Повеќе »

Анастасија Ј. Гапиќ: Трендовска плус-сајз колекција за есен-зима за жени со самодоверба

За трендот оваа сезона есен-зима за дамите со облини, како и потребата нивна за тоа како да се облечат и каков совет им е потребен, разговаравме со сопственичката на плус-сајз бутикот Луна, Анастасија Јовановска Гапиќ. Бутикот за плус-сајз гардероба ЛУНА ...

Повеќе »

Почина тивката дама на македонското актерство, Љупка Џундева

-Со голема болка и огромно жалење ја споделуваме веста за смртта на актерката Љупка Арсова Џундева (1934-2018), тивката дама на македонското актерство. Комеморацијата за актерката Љупка Арсова Џундева ќе се одржи на 11 декември (вторник), во 12 часот, на големата ...

Повеќе »

Драгана Ангелоски: DIAS внесе поинаков концепт во продажбата и во изработката на производите

 -Среќни сме што по безмалку две години постоење, DIAS е познат меѓу луѓето, што сѐ поголем број на луѓе се приврзуваат за нашиот „custom made“ концепт и со среќни лица купуваат од нашите производи, вели Драгана Ангелоски, сопственичка на модниот ...

Повеќе »

Балканскиот шампион во шминка ќе одржи обука во Скопје

Еден од најдобрите и најнаградуваните професионални шминкери и мејкап мајстори во светот, воедно и балкански шампион за 2018 година, г-ѓата Сандра Николетич, на 23 декември во центарот за едукација АКТ во Скопје, ќе одржи ексклузивен еднодневен MAKE UP MASTER SHOW ...

Повеќе »

Салтирова: Предлози за ладните периоди – богати тонови за усните, потемни кармини, тен кој не е презаситен од пудра

Моќно и сензулано се движи make-up четкичката на Симона Салтирова. Дама која со неверојатна префинетост ја негува женската убавина, ги истакнува нејзините природни контури од погледот, па се до насмевката, доловувајќи го сензибилитетот на секоја жена која се има погледнато ...

Повеќе »

Изглед на денот: Ема Робертс во кожен мантил од MANGO

Американската глумица Ема Робертс е фотографирана на њујоршките улици облечена во кожен кафен мантил од Манго. Мантилот е од новата колекција на популарната модна марка, а глумицата изгледот го заокружила со жолт фустан со принт, жолта светкава чантичка и жолти ...

Повеќе »

Игор Минарков, тренер по кросфит: Телото лесно се обликува, треба да се поправи „машината“ во телото

Кога Минарков тренира, ги избегнува справите, бидејќи сака да го употребува сопственото тело до максимум. Какви се тренинзите по кросфит и придобивките за здравјето на луѓето? Игор Минарков (28 години) е тренер по една релативно нова дисциплина на комбинирано вежбање, ...

Повеќе »

Изглед на денот: Џиџи Хадид во палто од MANGO

Топ моделот Џиџи Хадид е фотографирана на њујоршките улици во шик изглед – со предимензионирано палто од новата колекција на Манго. Шик изгледот во карираното кафено Манго плато, е надополнет со црни високи чевли и бела фенси чантичка.

Повеќе »

Изглед на денот: Џиџи Хадид во џемперче од MANGO

На њујоршките улици е фотографирана Џиџи Хадид во кежуал-шик модна комбинација. Топ моделот е облечена во кафен џемпер со нагласена плетка од есенската колекција на MANGO. Манго-џемперот е убаво искомбинирал со широки „искинати“ фармерки и кафени трендовски чевли.  

Повеќе »