Модна манија

Листа на желби: Црна кратка јакничка со цветови од SuperDry

Во SuperDry најдовме кратка женска јакна со ефект на кожа која ќе внесе свежина во есенските модни комбинации. Јакната е украсена со цветови во црвена и розова боја (со зелени листови), што ја прави уште повпечатлива. Комбинирајте ја со фармерки, миди ...

Повеќе »

Grouper го најавува најголемиот Black Friday до сега, а попустите веќе започнаа

Се наближува најголемиот светски шопинг празник BLACK FRIDAY (23.11.2018), кој веќе прераснува во традиција и на нашиот пазар, а со неговото доаѓање расте и возбудата околу шопинг лудилото со екстремни попусти од голем избор на брендови. Од Grouper.mk, водечкиот сајт ...

Повеќе »

Листа на желби: Црното плишано сако од MANGO и синото сако од GUESS

Почнавте ли да размислувате со што ќе се подновите за празничната, декемвриска сезона? Ви предлагаме, да почнете да размислувате за шопинг на едно добро сако, кое може да го носите и после празниците и тоа – во кежуал-шик варијанта. Две ...

Повеќе »

45 години уникатност и безвременски стил со жолтите чизми на Тимберленд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За да ја прослави 45-годишнината на еден од своите најпрепознатливи производи, Тимберленд овој викенд подготви вистинска дизајн лабораторија во продавницата во Skopje City Mall, каде посетителите имаа можност за персонализирање на своите чевли или облека. Тату уметникот Драган Китановски Драш ...

Повеќе »

Погледнете ги овие црвени салонки од Bershka

Есенската колекција на Bershka се збогати со уште еден чифт салонки на висока потпетица. Со тоа што се во силна црвена боја, совршени се за свечени пригоди и за пред-новогодишните забави. Секако, може да се носат и во деловна атмосфера убаво ...

Повеќе »

Фимо гурманска приказна со „A2 Handmade“

A2 Handmade е приказна која се раскажува преку фимо-уметноста и креирањето инспирирано од секојдневните моменти во животот од утринскиот појадок до паѓањето на есенските лисја, нешта кои не опкружуваат и кои се наше секојдневие, а не секогаш го забележуваме нивното ...

Повеќе »

Листа на желби: „Каубој“ чизмите од Massimo Dutti

Јасно е, „каубој“ чизмите се вратија на голема врата во модниот свет, станувајќи ѕвезди за сезоната есен/зима 2018/19. Покрај чизмите со набори кои се форсираат во луксузните колекции, како и во колекциите на популарните „хај стрит“ брендови, и белите кратки ...

Повеќе »

Карирани панталони, задолжително модно парче за оваа есен/зима

Живееме во „кариран“ моден свет, не само оваа сезона, туку многу сезони последователни. Карираното никогаш не излегува од мода, а особено се добредојдени карираните панталони во студените есенски и зимски денови. Додека „анимал“ принтот го доживува својот ѕвезден моден момент, ...

Повеќе »

Луди сме по оваа фенси чанта од Mango

Нашата омилена „хај стрит“ модна марка Манго, во есенската колекција лансираше чанта која гарантира одличен стајлинг.   Оваа „shopper“ чанта е дизајнирана од 100 отсто говедска кожа, има двојна рачка, а достапна е во безвременската црна боја. Впечатлив е предниот ...

Повеќе »

За Ноќта на вештерките: Програма за Страшните денови во Сити Мол Скопје

Дали знаете дека Halloween или „Ноќта на вештерките“ е празник кој се слави секоја година на 31 октомври и се прославува речиси низ целиот свет? Затоа Скопје Сити Мол во следните денови организира четиридневен настан за сите љубители на „стравот”. ...

Повеќе »