Модна манија

Mаици од брендовите на FASHION GROUP со 15 отсто попуст: Промоцијата е само за онлајн продажба!

Од денес, 29ти мај до 5ти јуни, од модните марки на FASHION GROUP ќе имате можност да купите трендовски маици со попуст од 15 отсто! Попустот важи само за онлајн продажба. Промоцијата важи за сите модни брендови на FASHION GROUP, кои ...

Повеќе »

Хит сандали од Desigual во кои се собрани повеќе летни трендови

Модната марка Desigual воодушевува со летната понуда на гардероба, чанти, ремени и…сандали! Овојпат предност им даваме на ултрамодерните сандали во кои препознавме повеќе летни трендови – тексас, нитни, вез, висока дебела потпетица и платформа. И кој би можел да им одолее? ...

Повеќе »

Листа на желби: Златни и сребрени мокасини од BATA

Барате добар чифт мокасини, ем квалитетни ем фраерски? Ние веќе најдовме. Во Bata. Со проверен квалитет препознатлив за модната марка Bata и модерен дизајн и нијанса – овие кожени мокасини ги ставаме први на нашата шопинг листа на желби. Впечатливи се ...

Повеќе »

Нов хит од MANGO: Белиот фустан на преклоп по кој „збудале“ Инстаграм

MANGO има нов бестеселер. Станува збор за бел макси фустан на преклоп, од новата колекција Committed. Целата колекција Committed многу брзо ги освои модните „инсајдерки“, но сепак, белиот секси фустан предводи според интересот на купувачите. Лелеавиот макси фустан со кратки ракави ...

Повеќе »

Morion – ново место во центарот на градот за љубителите на луксузен накит

Вчера на ул. Никола Вапцаров бр.2 се отвори првиот салон за луксузен накит на Балканот и во Европа од брендот Morion. Со сечење на црвена лента свечено беше започнато отворањето на кое присуствуваа голем број луѓе, како и гости од ...

Повеќе »

Листа на желби: Омбре креација од модното студио „Кадора“

Ако сте во потрага по софистицирана креација за свечена пригода, посетете го модното студио „Кадора“. Уште кога завладеа со модната сцена во 2016 година, беше јасно дека омбре стилот својата популарност ќе ја оправда и во сезоните кои следуваат. Омбре ...

Повеќе »

Новите Superstar на Adidas никогаш не биле толку супер!

Култниот модел на патики од Адидас, Суперстар, и во оваа сезона е „маст хев“, а сега ни стигнуваат во најдобро можно издание до сега. Легендарните бели женски патики освојуваат со комбинацијата на спортски стил и урбана улична мода, но овојпат ...

Повеќе »

Уште едно хит модно парче од ZARA

Едноставниот, но ефектен бел топ од Зара може да ни се најде во секоја пригода. Интересен е со трендовските дупчиња и екстремно длабокото деколте, како и рез на грбот, а црните машни на рамената допочнително го красат. А бидејќи бојата ...

Повеќе »

Листа на желби: Бел фустан со дупчиња од MANGO

Уште едно хит модно парче од шпанската модна марка MANGO ни го привлече вниманието. Белите фустанчиња се најомиленото парче од гардероберот за потоплите денови, зашто се едноставни за носење и лесни за комбинирање, а во нив секогаш изгледаме свежо. Освен што ...

Повеќе »

Zara има сако-фустан по урнекот на луксузните модни марки

Годинава е во знакот на сако-фустаните кои ги освоија модните вкусови на ѕвездите кои ги облекоа овие необични „фустани“ на различни свечени настани. Сако-фустанот е или есктремно краток или со должина над колениците, а се носи на голо тело, исто ...

Повеќе »