Модна манија

Изглед на денот: Џиџи Хадид во чизми од MANGO

На Модната недела во Њујорк, топ моделот Џиџи Хадид носи интересна модна комбинација, а особено се впечатливи трендовските чизми од есенската колекција на Манго. Чизмите со змијски принт, имаат висина до глуждовите и висока, тенка потпетица.

Повеќе »

10 најпосакувани модни парчиња за есен од MANGO

На листата на најбарани есенски модни парчиња од MANGO се топлите палта и јакни со ефект на кожа, но тука се и неколку трендовски фустани за постудениот дел од годината. Апсолутен хит е волненото палто со ремен, достапно во две бои ...

Повеќе »

Наши фаворити: 3 јакнички со вештачко крзно од Mango и Zara за есен/зима 2018

Никогаш не е прерано, и покрај убавото време, да почнеме да размислуваме за шопинг на нова јакна со вештачко крзно. И во претстојната сезона, во модна игра остануваат јакните со крзно кои ги сретнуваме во есенските колекции на популарните модни ...

Повеќе »

Листа на желби: Ниските чизми со змијски принт од Stradivarius

Анимал принтот, а особено змијскиот принт, на голема врата се врати во есенските колекции. Убав чифт на ниски чизми со тенка, висока потпетица и змијски принт, најдовме во есенската колекција на Stradivarius. И нијансата – трендовска бордо, е погодена, па лесни ...

Повеќе »

Нова моно бренд продавница на Levi’s во Скопје Сити мол

Во Levi’s ја славиме секоја индивидуа како дел од колективот, дел кој придонесува секојдневието да биде разновидно и специфично. Клубот на Levi’s почнувајќи од оваа сезона ќе ги вклучи и купувачите од Македонија со отворањето на новата моно бренд продавница ...

Повеќе »

Уште еден ден до крајот на УЛТРА РАСПРОДАЖБА во Капитол мол!

На 6. септември во Капитол мол завршуваат попустите и акциите, но не и забавата и можностите Доследен на своите цели, Капитол мол веќе 6 дена е исполнет со попусти до -70%, забава и изненадувања. Сепак, за тие кои сѐ уште ...

Повеќе »

Од денес – ултра распродажба во Капитол мол

Од 30. август до 6. септември Капитол мол ќе биде центар за целото семејство Од 30. август до 6. септември во Капитол мол започнува уште едно поглавје посветено на посетителите. Низ целиот центар ќе владее забавата, шопингот и уживањето, но ...

Повеќе »

Ултрависоки чизми од Zara за есенската сезона

Чизмите со висина над колениците остануваат во игра и следните сезони, а Зара има ултрасекси модел на ултрависоки чизми. Едноставни се, но истовремено и многу секси, во класична црна боја и со ефект на чорапи. Не се сомневаме дека овие ...

Повеќе »

УЛТРА РАСПРОДАЖБА во Капитол мол од  30ти август до 6ти септември

Време е за попусти, време е за училиште, време е за Капитол мол!   Со над 40 продавници, забавен центар за најмалите, и одлични места за забава со пријателите Капитол мол секогаш нуди нешто повеќе. Уживањето, забавата и моментите кои ...

Повеќе »

Од отворањето на првата монобренд продавница на Superdry во Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SUPERDRY – НОВ ЧЛЕН ВО СЕМЕЈСТВОТО НА FASHION GROUP Вчера, на 08.08.2018 во Skopje City Mall, се отвори првата монобренд продавница на Superdry во Македонија. Со колекцијата есен/зима 2018 започнува нова модна приказна за Fashion Group, но и за купувачите ...

Повеќе »