Модна манија

Девојките на раскрсниците повикаа на шопинг – Last Minute Sale со попусти до 70%

Раскрсницата и црвено светло, а сликата е разубавена со појавата на четири девојки кои носат интересни табли со текст. Внимание на минувачите беше привлечено и од појавата на девојките, но вистински интерес побуди текстот испишан на таблите: Last minute sale ...

Повеќе »

Last Minute Sale во Skopje City Mall, привлекува посетители и од околните земји

Во тек е големиот шопинг настан во организација на Скопје сити мол, Last Minute Sale кој ќе трае сè до трошење и на последните залихи од реномираните брендови. Заради поволноста на понудата, атрактивна брендирана облека по намалени цени, заинтересираноста е ...

Повеќе »

Last Minute Sale со попусти до 70%

 Вчера, на фреквентните раскрсници низ градот, во период од 15 до 17 часот, забележавме девојки кои го привлекуваа вниманието на возачите и минувачите со табли кои повикуваа на зимски шопинг во Скопје сити мол, каде почнува шопинг манијата наречена Last ...

Повеќе »

Листа на желби: Балетанки со панделка од ZARA

Новите колекции ветуваат забавна преодна модна сезона, а овојпат на листата на шопинг желби први ги ставаме балетанките од Зара. Дизајнирани се како да се исплетени од различни лентички, во стилот препознатлив за „шанел“, и дополнително украсени со панделка од ...

Повеќе »

Сара Фешн започна со Тотална чистка

Од денеска започна Тотална чистка во продавниците на Сара Фешн низ Македонија. Ве очекуваат намалени цени на СФ долна облека, пижами, класични и дезенирани хулахопки Пенти, како и други промотивни акции. За купени 3 пара чорапи од брендовите СФ и Текин, 4тиот следи гратис. Промоција има и на ...

Повеќе »

H&M има хит модно парче: По ова карирано палто „побудале“ Инстаграм

Карираните палта се вистински хит на сезоната и доминираат во зимските колекции на популарните модни марки, но карираното палто од Х&М брзо стана ѕвезда на Инстаграм благодарение на веселите бои. Палтото има црвени, сини и бели риги, предимензиониран крој и ...

Повеќе »

Хит палто од Mango

Сивото волнено палто од Манго со ремен кој го нагласува струкот е уште едно модно парче од шпанската модна марка по кое зимава „збудалеа“ девојките позирајќи облечени во него на социјалните мрежи. Женственото палто со миди должина е „бестселер“ во ...

Повеќе »

Црвената кошула од Mango е најпосакуваното модно парче за пролет 2018

Со едноставен крој, елегантната црвена кошула од пролетната колекција на Манго веќе доминира на социјалните мрежи како омилено модно парче кое ја најавува пролетта. Кошулата има впечатлива боја но и многу впечатлив детаљ – панделката околу вратот. Миленичките на оваа ...

Повеќе »

Попусти до -50% во брендираните продавници на FASHION GROUP

Искористете ја празничната сезона за шопинг во продавниците на FASHION GROUP каде се актуелни попустите до дури 50 отсто! Во MANGO, SPF, Celio, F&F, Bata, Geox, Bitsiani, Timberland, Okaidi сега може да пазарувате со попусти до -50%, во Hugo Boss е во тек промоција ...

Повеќе »

Нов веб-сајт со можност за 3Д интерактивна прошетка на Skopje City Mall

 Следејќи ги потребите на потрошувачите како и трендовите во дигиталното комуницирање, Skopje City Mall добива нова веб-страница преку која полесно ќе комуницира со своите потрошувачи. Новиот веб-сајт на Skopje City Mall е со свеж и пријателски дизајн, со нова категоризација ...

Повеќе »