Модна манија

Women’secert отвори нова продавница во трговскиот центар Рамстор

Шпанскиот бренд за долна облека, костими за капење и додатоци Women’secret денес отвори нова продавница во трговскиот центар Рамстор. Девојките и жените од Македонија сега ќе имаат уште една дестинација каде со сигурност ќе го пронајдат она што им треба, ...

Повеќе »

Како помина третото издание на Fashion & Lifestyle Expo

На 22ри и 23и март, во фоајето на Македонската опера и балет по трет пат, на едно место се обединија брендовите и компаниите чија заедничка цел е да го збогатат и подобрат животниот стил, нудејќи современ дизајн, врвен квалитет и ...

Повеќе »

Skopje City Mall Ве повикува на најголемото маскенбал доживување Mask n Mall  

  По повод Денот на шегата 1-ви април, Skopje City Mall организира конкурс за најдобра маска и забава. На вториот кат пред Cineplexx ќе биде поставен фото-корнер како фото студио каде што сите маскирани кои сакат да учествуваат во конкурсот ...

Повеќе »

Хит сандали од Zara за пролетната сезона

Подготвени сте за пролетно обновување на гардеробата, поточно на обувките? Зара во пролетната колекција нуди интересен чифт сандали во форма на ниски чизмички. Дизајнот е толку интересен што не е чудо што овие сандали за кратко време станаа хит. Благодарение ...

Повеќе »

Во што ќе уживаме на Моден викенд Скопје (ПРОГРАМА)

Моден викенд ја објави програмата на закажаните ревии и сатницата кога тие ќе се случуваат. Тридневните модни случувања ќе бидат во библиотеката Св.Климент Охридски во Скопје, почнувајќи од 30 март (петок) заклучно со 1 април (недела). Во продолжение, проверете во ...

Повеќе »

Хит пролетна чанта од Massimo Dutti со ефект на змијска кожа

Барате елегантна, единствена чанта со преубави нијанси? Во пролетната колекција на Масимо Дути ја најдовме кожената чанта која воодушевува. Чантата има ефект на змијска кожа и украсена е со златни детаљи. Инаку изработена е од козја кожа, а внатрешноста и ...

Повеќе »

Еве што ќе се случува на Моден викенд Скопје

Седумнаесеттиот Моден викенд Скопје од 30-ти март до 1 април ќе биде домаќин на најновите дизајнерски колекции, во една од најстарите културни установи во Македонија, Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ – Скопје. Сезоната пролет-лето под слоганот „What feeds ...

Повеќе »

Најпродавано модно парче од MANGO за пролет: Кошула-фустан во маслинеста боја

Mango има нов бестселер. Станува збор за кошула-фустанот во маслинеста боја, кој веќе е на листата на најпродавани модни парчиња за сезоната пролет/лето 2018. Фустанот во „милитари“ стил, со ремен на струкот, брзо ги освои срцата на гратските девојки. Практичен ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara: Карираните сандали со платформа

Кога станува збор за пролетни чевли, модната марка Зара лансираше чифт кој брзо стана хит на социјалните мрежи. Станува збор за сандалите кои во себе поврзуваат неколку трендови. Со оглед на тоа дека карираните материјали и понатаму се многу модерни, ...

Повеќе »

Happy Hours во продавницата МАНГО во ГТЦ за Денот на жената

Да го прославиме Денот на жената заедно со шпанскиот бренд Mango! За сите жени-борци од Mango подготвуваат изненадувања и подароци само во продавницата во ГТЦ. На 6, 7 и 8 март ќе има Happy Hours, попуст од 20% во периодот ...

Повеќе »