Модна манија

Погледнете ги овие три необични чантички од ZARA

Модните додатоци, особено оние впечатливите, го заокружуваат нашиот моден изглед, а честопати се и вистински спасители во смирените и неутрални модни комбинации кога блеснуваат како ѕвезди. Се разбира, правилно одбраните чанти може да бидат центар на вниманието, па само еден ...

Повеќе »

Кошула со полка точки од H&M по која „полуде“ Интернет

Белата кошула со црни полка точки од есенската колекција на Х&М за брзо време стана хит на социјалните мрежи. Елегантната кошула со балон ракави и панделка која се врзува на горниот дел ја облекоа речиси сите модни блогерки и тоа ...

Повеќе »

Стилизирана есен со Axel: Во GRATA ги најдовме највпечатливите фустани

Грчата модна марка Axel повторно изненадува со своите уникатни кроеви и дезени на фустаните. Доколку сте жена која има подвечен сопствен стил, сигурни сме дека овие фустани со долги ракави ќе ви станат омилени есенски пријателки. Во продолжение, издвојуваме неколку фустани ...

Повеќе »

Од 3 до 5 ноември: Есенски базар на уникатни современи уметнички творби

Од 3 до 5 ноември во најголемиот трговски центар во Скопје, City Mall ќе биде организиран голем Есенски базар на уникатни современи уметнички творби, кои рачно ги имаат изработено мајстори – креативци. Станува збор за повеќе од 20тина индивидуалци, artisans ...

Повеќе »

Плишано фустанче од Bershka вредно за внимание

Погледнете го ова розово плишано фустанче од Бершка во кимоно стил. Веруваме дека многу брзо ќе се распродаде. Фустанчето со преклоп има макси должина и може да се носи во секоја свечена пригода, но лесно од него може да направиме ...

Повеќе »

По овие панталони од MANGO „полуде“ Инстаграм

Карираните панталони од Манго со висок струк, впечатлив ремен со тока, и во машки крој, се главна ѕвезда на социјалните мрежи. Модните блогерки ги комбинираат на различни начини, а одлично „стојат“ и со спортска маичка и бели патики, како и ...

Повеќе »

Топ 3 есенски модни парчиња од Zara кои веднаш се распродаваат

Како и секоја сезона и оваа постојат модни парчиња кои веднаш се продаваат, а такви три има во есенската колекција на шпанската модна марка Зара. На врвот на листата на чекање се наоѓа кимоното од зелен плиш. Предимензионираниот џемпер со ...

Повеќе »

Листа на желби: Елегантни чевли со панделка од ZARA

Од есенската колекција на шпанската модна марка ZARA ги издвојуваме чевличките со панделка совршени за секоја посвечена пригода. Со потептица висока 6 сантиметри, со доминантна панделка и трендовски „шпицест“ врв, лакираните салонки од Зара ги ставаме високо на нашата шопинг ...

Повеќе »

Листа на желби: Белите чизми од Манго

Кога помисливме дека црвените-чорапи чизми се најпотребните обувки кои треба да ги имаме оваа есен/зима, од Манго ни пристигна уште еден хит – бели чизми. По успехот на црвените чизмички од Манго кои го освоија Инстаграм, Манго ни нуди нов ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје: #Stopthetraffik (програма)

На 22 октомври во „Скопје Мериот Хотел“ ќе започне шеснаесеттиот Моден викенд Скопје на кој до 25 октомври публиката ќе може да види четиринаесет ревии и презентации, под мотото на сезоната #Stopthetraffik. Сезоната есен-зима 2017/2018 ќе ја отвори ревијата на ...

Повеќе »