Модна манија

Џемпери со порака – Најубавите се од Mango

По успехот на маичките со интересни принт пораки, за сезоната на постудените денови модната улична сцена ја освоија џемперите со порака. Ќе се согласиме, пораките секогаш привлекувале внимание преку модните парчиња. По урнекот на луксузните марки, популарните „хај-стрит“ брендови во ...

Повеќе »

Листа на желби: Цветно кимоно од Mango

Цветното кимоно во нежна нијанса од Манго го ставаме прво на нашата есенска шопинг листа. Одлично „стои“ со темни тесни фармерки (и од нив има добар избор во Манго) и тесна памучна маичка. Го комбинираме со трендовските чорапи-чизми од Манго ...

Повеќе »

Утре сите на голема забава во Skopje City Mall!

Skopje City Mall слави 5 години од отворањето на трговскиот центар и по тој повод организира тридневен шопинг фестивал, ултра-спектакуларно музичко шоу со многу изненадувања, Late night shopping, Fashion Hunt и Семеен ден со забава за најмладите. Она коешто со ...

Повеќе »

Листа на желби: Високи плишани чизми од ZARA

Уште еден хит во најава од есенската колекција на „Зара“. Станува збор за виолетовите плишани високи чорапа-чизми. Потпетицата е со висина од 6 см, што значи дека без проблем може секојдневно да ги носиме. Одлично стојат со цветен есенски фустан ...

Повеќе »

Ова е најпродаваниот есенски фустан од ZARA

Станува збор за нов модел на кошула фустан кој е наследник на летниот бестселер – кошула фустан со риги, само што овојпат тој не во црвена туку во сина боја. Најпродаваното модно парче од колекцијата пролет/лето 2017 години од Зара, ...

Повеќе »

Листа на желби: Романтичен макси цветен фустан од Axel

Променливото време, нема да Ве обесхрабри. И во есенските денови, не можеме да ги прескокнеме цветните фустани. Долг фустан, романтични бои, цветен дезен и мистериозен поглед е се што Ви e потребно во за да го привлечете целото внимание. Во есенската колекција ...

Повеќе »

Голема забава за првачиња во Skopje City Mall

За перфектен старт на новата учебна година, Skopje City Mall организира голема забава за првачиња во понеделник (04.09), со почеток од 13:00 часот. На влезот пред Play Café ќе се забавуваме заедно со Ивце Пивце и Марија Јанчевска. Ќе нѐ ...

Повеќе »

Листа на желби – Точкастите салонки од ZARA

Од морето на „хај-стрит“ облека и обувки обично се издвојува некое парче кое брзо станува хит на улиците. Оваа сезона тоа се точкастите салонки од есенската колекција на Зара. Како и на облеката, точкастите принтови ќе ја обележат есенската сезона, ...

Повеќе »

Мадеро терапија – најефикасна во намалување на масните наслаги

„Мадеро терапија“ е вид на масажа која се базира на користење на дрвени елемени во различен облик, нарачени оклагии. Оваа масажа се препорачува на клиенти со масни наслаги и целулит. Предноста на овие дрвени елементи е во тоа што обезбедуваат ...

Повеќе »

Побрзајте, остана уште еден ден од 70% попуст на Garage Sale

Уште само еден ден од шопинг треската Garage Sale во Рамстор Мол. Треба само да имате желба за да си одберете омилено парче облека, накит, козметика, бела техника, гаџети, поточно се она што вам ви се допаѓа а не сте ...

Повеќе »