Модна манија

На листа на чекање: Капсулна колекција на трендовски маички со современ принт СЈО

Оние кои ги следат и модата и трендовите кај нас, веројатно се веќе информирани за новите памучни маички со принт од „логото“ на Специјалното јавно обвинителство изработени од македонски уметници. Капсулната колекција на маички ќе содржи за сега, линија на ...

Повеќе »

Ја сакаме оваа „бомбер“ јакна со цветен принт од Desigual

Бомбер јакните ја доживуваат својата ренесанса. Оправдано, тие не се ултимативно парче облека само поради формата, туку и поради неверојатната камелеонска способност да го надградат вашиот изглед, без разлика дали се работи за „кежуал“ варијанта или елегантен стил. Ако ги ...

Повеќе »

Топ 3 шорцеви достапни во нашите продавници

Што најмногу сакаме да носиме кога времето е топло, а ние се чувствуваме супер-релаксирано и да, веќе добро извежбани во фитнес клубовите и теретаните. Се разбира, добар шорц со маичка и патики. Не велите дека е сеуште рано за нив, ...

Повеќе »

Пролет без овие сукњи во гардероберот? Исто како да не пристигнала!

Во колекциите за пролет/лето 2016, кога се во прашање сукњите, акцентот е ставен на разиграните модели, плисот, волуминозноста, тантелата, но и сребрените и златните нијанси. Одлични се за стрит-стајл комбинации. Од најфини лесни материјали до флорални принтови, од класични „пенсил“ ...

Повеќе »

12 модели на фармерки кои треба да се најдат на вашата шопинг листа

Има ли посекси модна комбинација од добри, фраерски фармерки во комбинација со сандали на висока потпетица? Нам бар, се повеќе ни изгледа дека нема. Во новите колекции за сезоната пролет/лето 2016 на познатите модни марки фармерките се нашето најпосакувано (и ...

Повеќе »

Време е за осумдесеттите, време е за Моден викенд Скопје!

Тринаесет модни ревии, презентации на нови брендови и забава под маски се само дел од програмата на тринаесеттиот Моден викенд Скопје кој ќе се одржува од 1 до 4 април под мотото „Да живеат осумдесеттите!“. Ревискиот дел кој ќе се ...

Повеќе »

13-то издание на Моден викенд Скопје: Да живеат осумдесеттите!

1 до 4 април годинава се резервирани за тринаесеттиот Моден викенд Скопје кој ќе се одржува под мотото „Да живеат осумдесеттите!“, кај  стариот домаќин на настанот – салонот „Порше Македонија“. Модното случување за  сезоната  пролет/лето 2016 година, ќе се одвива ...

Повеќе »

Трка за подароци во Скопје Сити Мол

По повод вчерашниот Меѓународен ден на жената, Скопје Сити Мол креираше активности со кои сакаше да ги забавува, изненади и орасположи дамите, цел куп забавни игри и награди со кои вчерашниот ден беше навистина посебно доживување. Во СОС корнерот посетителите можеа ...

Повеќе »