Модна манија

Листа на желби: Краткиот фустан на Кристофер Кејн

Што да кажеме, освен – љубов на прв поглед. На листата на (наши) желби за оваа недела, предводи краткиот црн фустан од колекцијата есен/зима 2014/2015 на 32-годишниот шкотски моден креатор Кристофер Кејн. Личи на скулптура, направен  е од органза и ...

Повеќе »

Маја Талевска: Се стремиме да ја подигнеме свеста на секоја модерна и самоуверена жена! (ФОТОСЕСИЈА)

Есента пристигна, но тоа не значи да се опуштиме и да не внимаваме на нашето тело, иако плажите и бикините се веќе зад нас. Инструкторите од клубот 60 минути ни нудат oригинални решенија за топ-форма. Есента ни носи нови инспирации, ...

Повеќе »

М и Д – Модни ѕвезди на Инстаграм

Двајцата браќа познати како М и Д станаа славни благодарение на нивните модни експериментирања. Нивниот Инстаграм профил 2yungkings секојдневно забавува илјадници луѓе кои ги следат модните случувања на младите М и Д, кои во ваквите модни подвизи се поддржани од ...

Повеќе »

Ви пречат „обичните смртници“? Има модно заштитно решение!

Е да, зошто „обичните смртници“ да зјапаат во вас кога ќе се најдете на иста журка, настан, театарска или филмска премиера…Трендот е на ваша страна, искористете го. Рекламната кампања на Шанел линијата на тренд – маска која има повеќе функции ...

Повеќе »

Ивкова слава: Збунувачка свадба во режија на Клуни и хронолошкото сценарио

За да се избегнат јавни метежи и спектакли, свадбата на Клуни и Аламудин требаше да биде тивка.  И можеби и можеше тивко да помине само ако (очигледно, намерно) не беа поканети и „соседите“. Беше најавено дека ќе се венчаат в ...

Повеќе »

Холивудска свадба во Венеција: Амал како Џеки, 50 години подоцна

И тоа се случи – најпосакуваниот холивудски ерген Џорџ Клуни вчера рече „да“ на адвокатката со либанско потекло Амал Аламудин. Шармантната Амал(36) ја засени големата филска ѕвезда оживувајќи го митот на госпоѓа Кенеди. Иако на аеродромот во Милано пристигна спортски ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје во знакот на млади креативци и сензуална геометрија

Најновото од 20 дизајнери и модни куќи, гости одстранство и едукативни проекти се само дел од десеттото јубилејно издание на Моден викенд Скопје кое ќе се одржи од 23 до 27 октомври. Настанот ќе го отворат дизајнерот Јован Петровски со ...

Повеќе »

Гас и Травис новите кучешки модни ѕвезди на Инстаграм

Браќата Поинтер се новиот моден ѕвезден тим кои секојдневно ги засмејуваат своите илијадници фанови на Инстаграм. Двете кучиња се од расата германски птичар (поинтер) со кратко крзно, но наместо да одат на лов тие ги ловат модните трендови и позираат. ...

Повеќе »

Армани не се откажува од преслабите манекенки

Кралот на елеганцијата Џорџо Армани и понатаму не мисли да се откаже од ангажирањето на анорексични манекенки. Тоа го покажа и на миланската модна недела. Суперелегантни парчиња, но кој може да ги носи? Само оние кои влегуваат и во бројчиња ...

Повеќе »

Зад сцената: Фотосесија за 10-то издание на Моден викенд Скопје

Ви пренесуваме само дел од атмосферата за време на фотосесијата за имиџот на десеттото јубилејно издание на Модниот викенд кое ќе се одржи од 23 до 27 октомври во Скопје. Заштитно лице на претстојното издание на Моден викенд Скопје е ...

Повеќе »