Модна манија

Шах-мат на Луј Витон

Се вљубивте ли во шаховитите ретро фустани на Луј Витон? Модните зависнички ширум светот веќе одамна ги имаат во својот гардеробер. Модна шах-мат победа и вистински избор за сериозен деловен изглед или разигран Алисов фустан за дневна прошетка. Доколку сметката ...

Повеќе »

Жени во блејзери, мажи во хеланки

Се инспирира од структурата, формите, андрогени, симетрични и аисиметрични дизајни на силуетата. Практикува мешање на машки и женски парчиња облека кои ги спојува во нејзините колекции, како и дизајн на посебно машки и женски колекции, употребувајќи секакви видови на кроење, ...

Повеќе »

Чевлите на Ким

Високите потпетици на Јангвун Ким на прв поглед се само скулпторко дело подготвено за изложба. Напротив, чевлите на Ким се уште едно носливо модно лудило, а воедно и многу удобно иако на прв поглед не изгледа така.

Повеќе »

My Precious, Совршенство во вашата кутија за накит

Кога совршeнството се наоѓа во едно магично ателје во кое се крие најголемото богатство на една дама. My Precious е најубавото ателје во градот скриено во Т.Ц. Лептокарија во кое на секоја „зависничка“ од уникатен накит и застанува здивот.

Повеќе »

Тројцата модни мускетари

Кога модата е дел од едно искрено пријателство и дел од малите тајни, разговорите без крај и силните искрени насмевки. Кога модата и пријателството одат во борба заедно со вас.

Повеќе »