Модна манија

SLOWSCAPES ОХРИД: Продажна изложба на македонска мода и дизајн

19:00 ГАЛЕРИЈА „МАРТА ПЕЈОСКА“, ул. Цар Самоил 64, Охрид Второто поглавје од изложбата Slowscapes се случува летово во Охрид во галеријата Марта Пејоска од 31.јули до 3. август. Погледнете ја селекцијата од производи на етаблирани и нови брендови што го ...

Повеќе »

Официјално отворен Point Retail Park

Вчера и официјално се отвори долго најавуваниот прв Retail Park во Македонија – Point Retail Park. На прес конференцијата по повод отворањето присуствуваа сопственикот и инвеститор г. Али Ќаили, градоначалникот на Општина Бутел, г. Велимир Смилевски, како и генералниот директор ...

Повеќе »

Листа на желби: Еспадрили со висока платформа од GUESS

Во летната колекција на GUESS најдовме еспадрили вредни за внимание! Ако сте и вие за паметен шопинг, овие еспадрили, сега, може да бидат ваши, по значително намалена цена. Трендовските еспадрили имаат висока плетена платформа. Достапни се во продажба во GUESS како и ...

Повеќе »

Уникатен настан во продавницата Women ‘secret: овошни коктели, слатки изненадувања и попусти

Сите оние кои го сакаат летото и костимите за капење на Women ‘secret имаат одлична можност заедно да го прославиме и уживаме на уникатниот коктел настан наречен #WELoveSummer во продавницата на Women ‘secret во Ramstore mall денес, 10-ти Јули со почеток ...

Повеќе »

Резервирајте си го утрешниот ден за #WeLoveSummer во Women’secret во Ramstore Mall

Го сакаме летото во костимите за капење нa Women’secret! В среда, со почеток во 11 часот до 14 часот, во продавницата на Women’secret во Ramstore Mall ќе се случува промотивниот коктел настан #WeLoveSummer – женска дружба и уживање во летни коктели, а ќе ...

Повеќе »

Немаш што да облечеш? Купи си онлајн на Fashion group

Секоја пратка своја приказна Групацијата Fashion group и македониот топ модел Катарина Ивановска започнаа соработка на најновиот проект наменет за сите ценети онлајн потрошувачи. Заштедете време, изберете еден од врвните брендови и искористете ги поволностите од онлајн пазарувањето. -Ние ќе ...

Повеќе »

Летна чантичка од Mango инспирирана од морето

За сезоната лето 2019, широк избор на трендовски „плетени“ чанти најдовме во Mango, а најпопуларни се чантичките дизајнирани од бамбус. Меѓу моделите од бамбус, вниманието особено ни го освои чантичката во правоаголна форма украсена со школки во различни бои и големини. ...

Повеќе »

Бел костим за капење, еве каде да си купите

Со „анимал“ принт, со цветчиња, на риги, со ресички или карнери, металик, неонски, со висок струк, без бретели, со двојни бретели, само со една прерамка…Изборот на костими за капење од година во година станува се поширок, но само еден модел ...

Повеќе »

Листа на желби: Цветен костим за капење со висок струк од WOMEN’SECRET

Барате трендовски костим за капење со висок струк? Најдовме преубав модел во WOMEN’SECRET. Високиот струк на долниот дел од костимите за капење внесува ретро шарм, но неговата предност е и во тоа што ни ги покрива недостатоците особено кај стомачниот дел. ...

Повеќе »

Бели мокасини, тренд за лето 2019, ги најдовме во GEOX

Мокасините се суперудобни обувки во кои може да „протрчаме“ низ целиот ден, од утро до вечер, и низ повеќе сезони – ги носиме од првите потопли денови па се до ноември. Годинава во тренд се белите мокасини кои лесно се ...

Повеќе »