Модна манија

Емили Ратајковски во фустан и ремен од MANGO

Популарниот модел Емили Ратајковски на њујоршките улици е фотографирана во бел тесен фустан од летната колекција на модната марка Манго. Ратајковски фустанот го носи во комбинација со ремен со кафени камчиња од Манго и бели патики. И фустанот и ременот ...

Повеќе »

Листа на желба: Проѕирните сандали од MANGO

Во потрага сте по трендовски сандали? Секако, јасно ви е дека проѕирните материјали се во тренд, а таквите сандали ова лето се суперпопуларни. Токму таков чифт најдовме во MANGO и тоа во неодолива сребрена нијанса. Ги носиме во секакви модни комбинации, ...

Повеќе »

Костим за капење од SPRINGFIELD што визуелно не прави послаби

Ако сте во потрага по модерен костим за капење кој одлично „стои“ на секоја телесна градба, најдовме таков модел во SPRINGFIELD. Во шарениот костим за капење на SPRINGFIELD, на кои доминираат живите нијанси како портокаловата, жолтата и розовата, ќе се чувствувате и ...

Повеќе »

Листа на желби: Костими за капење со принт од црешички од WOMEN’SECRET

Први на нашата шопинг листа на желби ги забележуваме костимите за капење со принт од цреши од WOMEN’SECRET. Погледнете само колку се слатки! Со принт од овие слатки, црвени овошки во WOMEN’SECRET најдовме едноделни и различни дводелни модели. Едноделниот костим со капење, ...

Повеќе »

Портокаловата боја е хит за лето 2019, еве каде да купите портокалови модни парчиња

Во нашиот летен гардеробер добредојдени се светлите нијанси и шарените модни парчиња, но сепак летото 2019 ќе биде во знакот на портокаловата нијанса. Од Фенди до Валентино, сите луксузни марки за лето 2019 ја форисраат портокаловата боја, а подеднакво тоа ...

Повеќе »

ЛУДУС – Добитник на наградата „NJAL+“ на Фестивалот Асембли во Грац

ФЕСТИВАЛОТ ЗА ДИЗАЈН „АСЕМБЛИ“ ВО ГРАЦ, АВСТРИЈА ЈА ДОДЕЛИ НАГРАДАТА „NJAL+“ НА МАКЕДОНСКАТА МОДНА ЕТИКЕТА ЛУДУС Во петокот на 24. мај, по групната модна ревија на австрискиот фестивал за дизајн Асембли, реномираната модна платформа Not Just a Label со седиште ...

Повеќе »

Започнува Недела на мажите во Рамстор мол

По “Недела на жената“ во Рамстор Мол, започнува “Недела на мажите“, дел од акцијата “Месец на модата“ во Рамстор Мол. Во пресрет на големи прослави, свадби, матурски, полуматурски прослави, Рамстор Мол за сите вас направи голема акција на попусти и ...

Повеќе »

„Месец на модата” во Рамстор Мол

Во пресрет на многу настану во наредниот период, Рамстор Мол организира “Месец на модата“ кој ќе трае од 06 Мај до 02 Јуни. Во месецот на модата сите љубители на модните трендови и модата ќе можат да уживаат во незаборавно ...

Повеќе »