МакМода

Мак мода

Лежарна и шик, поглед на пролетната тексас колекција од ZARA

Тексасот никогаш не излегува од мода, а за пролет-лето 2021 година, Зара ни открива нови сини стилови совршени за сите „кежуал“ излегувања. Водечко лице на кампањата е моделката Ања Рубик која позира во шик-сини фармерки на шпанската модна марка. Освен ...

Read More »

& Other Stories ни носи пролетна колекција во нијанса на фстаци

Време е за промена на сезоната, а зелените фстаци се  супер начин да ја разубавите вашата гардероба. Токму нијансата на зелен фстак е главна ѕвезда во пролетната колекција на популарната „хај стрит“ модна марка & Other Stories. & Other Stories ни ...

Read More »

Како обична магија – LISCA носи самоувереност и пролет за секоја жена!

  Предизвикот на пролетта за секоја жена е да се пронајде нова самоувереност, да се открие свеж израз на женственоста, нежноста да пламне во страст, страста да активира храбост… Всушност, предизвикот на секоја пролет е да открие нова формула за ...

Read More »

И вие ќе се вљубите во новата колекција на H&M

H&M го претстави својот нов проект наречен Innovation Stories, кој се фокусира на одржлива мода. Првата колекција од серијата се вика: Научна Приказна и зема инспирација од брилијантните умови што размислуваат однапред. Дизајните стануваат футуристички со палетата на бои во ...

Read More »

Доследни на елеганцијата: Женска колекција на BOSS за пролет/лето 2021

Новиот тренди водич на Бос за сезоната пролет/лето 2021 прикажува елегантни стилови. Во кампањата учествуваат водечките модели Адут Акеч, Мона Тугард и Берит Хајтман, а зад фотообјективот е Дејвид Симс кој ги доловува девојките со целата елеганција. За жените, дизајнерите ...

Read More »

Ања Рубик ја претставува пролетната колекција на Zara: Let’s Tie Up

Топ моделот Ања Рубик е главно лице во кампањата на модната марка Zara за новата пролетна колекција насловенаLet’s Tie Up. Тренд водичот навистина провоцира едвај да ја чекаме пролетта. Акцентот е на бохо стилот, а лежерните варијанти вклучуваат романтични здолништа и ...

Read More »

Нова линија на модни додатоци на Росица Мршиќ

Дизајнерката Росица Мршиќ дизајнираше нова, ‘limited edition’ линија на впечатливи модни марами со авторски принт за претстојната сезона. Овие модни додатоци ја одразуваат и нагласуваат женственоста преку современиот и уметнички потпис на дизајнерката, и се можност пошироката модна публика да ужива ...

Read More »

Освоен е стан, за само 100 денари, на инстант лозот „Доме сладок доме“ на Државна лотарија

Семејство од с.Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје. Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски – првите добитници на стан од најдомаќинскиот инстант лоз „Доме, сладок доме“. Мирјана и Гоце Секулоски од ...

Read More »

Викторија сикрет ги претстави новите костими за капење за пролет/лето 2021, има модели и за полнички девојки

Во пресрет на сезоната за плажа, Викторија Сикрет ја претстави својата кампања „Пливачка пролет“ за пролет/лето 2021 година. Моделите Имаан Хаман, Палома Елсесер, Џил Кортлев и Тејлор Хил се упатуваат кон плажата, а пред нив се кристално сините води. Кампањата ...

Read More »

Пролетна колекција на Викторија Сикрет, има модели и за полнички девојки

Новата сезона започнува сега со пролетната кампања на Викторија Сикрет. Брендот за долна облека ги ангажираше моделите Тејлор Хил, Јасмин Тукс, Девин Гарсија и Сара Сампајо за фотосесија во која доминира сонцето. Фотографирани од Зои Гросман, моделките пренесуваат релаксирачки вибрации ...

Read More »