МакМода

Мак мода

Топ 3 цветни фустани од пролетната колекција на GUESS кои може да ги облечеме веднаш!

Во пролетната колекција на модната марка GUESS (достапна во продажба), најдовме три модели на цветни фустанчиња од кои – два модела со долги ракави и еден на ременчиња (го носиме со нежен кардиган во меѓусезоната). Поради овие 3 романтични фустани едвај ...

Повеќе »

Пред-пролетната колекција на Алшар: Black and white.. and all in the middle

Кога пролетта доаѓа, се слави љубовта и виното, пристигнува и пред-пролетната колекција на Алшар. Овие креации се игра од црна и бела боја, а на нив доминираат асиметричните форми и металните детали. Колекцијата содржи здолништа, фустани, кошулчиња со асиметрични ракави ...

Повеќе »

Листа на желби: Две кожени јакни од MANGO совршени за меѓусезоната и пролет 2019

На нашата шопинг листа на желби се најдоа два модела на кожени јакни во црна боја, од пролетната колекција на модната марка Манго. Првиот модел, кој многу ни се допаѓа, е со кратка должина, украсен е со патенти и одлично ...

Повеќе »

Со PARFOIS за Денот на вљубените: Инспиративни производи со љубовни мотиви (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модната марка за накит и модни додатоци PARFOIS нуди широк избор на производи кои ќе ви дојдат како јаготка врз шлагот за Денот на вљубените. Од очила за сонце со рамки во форма на срциња, до марами, нотеси, чантички…и што ли ...

Повеќе »

Пролетна колекција од ZARA инспирирана од Мароко (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И годинава, за промоција на пролетната колекција, модната марка ZARA го ангажираше тимот што победува – Фабиен Барон и Стивен Меисел, додека стајлингот е дело на Карл Темплер. Во пролетната кампања се најдоа повеќе популарни модели – Виторија Черети, Лекси Болинг, ...

Повеќе »

Пролет во карирани модни парчиња со MANGO

Омилената „хај стрит“ модна марка MANGO ни ги донесе пролетните модни парчиња, а карираните материјали – на наше задоволство – и годинава остануваат во модна игра. Така, во новата колекција на Манго која е достапна во продажба, најдовме интересни модели на ...

Повеќе »

LOVE колекција од Massimo Dutti посветена на Денот на вљубените

Популарната модна марка Massimo Dutti лансираше нова колекција насловена Love (#AboutLove), посветена на денот на љубовта. Колекцијата содржи разновидни модни парчиња, главно за „кежуал“ модни изгледи, иако меѓу парчињата можат да се најдат и супер примероци соодветни за деловна атмосфера. Од ...

Повеќе »

Топ 10 дуксери од новата колекција на SUPER DRY

Колекцијата пролет/лето 2019 на популарната модна марка SUPER DRY е достапна во продажба во брендираната продавница SUPER DRY во Скопје Сити мол, како и на официјалната шопинг страница на Фешн Груп – ТУКА.  Овојпат, „фрламе“ поглед на женските дуксери кои навистина заслужуваат ...

Повеќе »

Листа на желби: Новите шарени панталони од DESIGUAL

Со колекцијата пролет/лето 2019, модната марка DESIGUAL ни донес (повторно) интересни модни парчиња на кои, едноставно, не можеме да им одолееме. Први на нашата шопинг листа ги ставаме шарените панталони. Достапни се во продажба со различни принтови, а уште поубави ...

Повеќе »

Stradivarius ни носи пролет во карирани модни парчиња

Карираните материјали продолжуваат да бидат доминантен моден тренд и за сезоната на потопли денови. Но овојпат, акцентот е на црно-белите тонови. Во пролетната колекција, модната марка Stradivarius ни носи повеќе карирани модни парчиња, но и ни сугерира како да ги комбинираме. ...

Повеќе »