МакМода

Мак мода

Поглед на колекцијата Studio 2017 од H&M

Новата колекција од Х&М е инспирирана од балетот, спортот, патувањата и од Куба. содржи две линии – машка и женска, а ќе биде промовирана на Модната недела во Париз, на 1-ви март. Сепак од Х&М не не оставаат долго да ...

Повеќе »

„Nude“нијансата е апсолутен тренд на костими за капање за пролет/лето 2017

За костимите за капење во nude нијанса, поточно во нијанса на боја на кожата, годината интересот во продажба се зголемил за дури 145 отсто, што дефинитивно е податок дека овие костими за капење се најголем тренд за пролет/лето 2017. Оваа ...

Повеќе »

Колекција на чевли на Моли Годард за Топшоп

Лондонската дизајнерка Моли Годард, која годинава ја доби наградата за откритие на годината на Британските модни награди, престижни модни награди кои важат за пандан на филмските Оскари во модната индустрија, во соработка со Топшоп лансираше колекција на чевли. Колекцијата беше презентирана ...

Повеќе »

6 модели на фармерки кои ги сакаме оваа пролет/лето

Фармерки со везени и принт апликации, најчесто со цветови, но и со пеперутки, рипчиња, и други весели фигури – тие се „маст хев“ модно парче за потоплите денови. За среќа, освен кај луксузните модни марки, присутни се и во колекциите ...

Повеќе »

7 модели на балетанки од пролетната колекција на Зара

За пролет 2017, модната марка Зара ни нуди широка понуда на балетнаки. Слатки во дизајнот, практични за носење и лесни за комбинирање, повеќе од сигурно е дека потоплите денови ќе бидат во знакот на овие лесни чевлички. Во црвена, црна ...

Повеќе »

Што ни носи Зара за потоплите денови: Колекција пролет/лето 2017

Популарниот моден фотограф Стивен Меисел ја фотографираше кампањата на Зара за сезоната пролет/лето 2017. Кампањата е снимена во црно-бело, а за неа позираат Лекси Болинг, Виторија Черети и уште шест модели. Новата сезона го форсира трендот на 80-те години и ...

Повеќе »

Мрежастите чорапи се вратија во мода: Комбинирајте ги како професионалец

Како што предвидовме, мрежастите чорапи се вратија во мода. Додека порано беа синоним на панкот и бунтот, потоа на заводливоста, денес тие се присутни во елегантните пролетни колекции на луксузните модни марки, но и во кежуал комбинации со патики. Антонио ...

Повеќе »

Топ 10 модни парчиња со карнери достапни во колекциите на популарните модни марки

Кошулите и блузите со „волани“ се тренд кој не можеме да го заобиколиме оваа пролет. Модните парчиња со карнери се достапни во пролетните колекции на најпопуларните „хај стрит“ модни марки. Особено широка понуда на вакви трендовски парчиња имаат H&M и Манго.  ...

Повеќе »

Курс за манекенки и модели во „Кариера Плус“ со Снежана Богдановска -Сани

„Манекенството е сладок сон, но со малку тренинг и соодветна обука може да стане реалност. Земање часови по моделинг ќе ви помогне да ги научите основите вештини и да стекнете вештини неопходни да се стане успешен модел, но пред се ...

Повеќе »

Pull&Bear колекција пролет 2017: Карнери, живи бои и џинс!

„Coloramа“ е името на пролетната колекција на модната марка Pull&Bear, а како што кажува и самото име, стануба збор за живописна колекција полна со весели модни парчиња. Акцентот е ставен на пастелните бои, розово и сино, а голем број од ...

Повеќе »