МакМода

Мак мода

Релаксирајте се со новите модни парчиња од & Other Stories, совршени за домашна атмосфера

Одвојте малку време за да се опуштите со новите модни парчиња од & Other Stories. Новата колекција изобилува од парчиња пријатни за носење, дизајнирани за оние кои сакаат да останат дома. Од „кежуал“ комплети во неутрални тонови до џемпери, фустани, хеланки ...

Read More »

Оригинални идеи за подарок по повод Денот на вљубените

Доколку сте личност која има навика да ги одложува обврските, особина која многу припаднички на понежниот пол би ја прогласиле како карактеристично машка, големи се шансите и купувањето на подарокот за Денот на вљубените да сте го оставиле за во ...

Read More »

Кои модни марки се најпопуларни на социјалните мрежи?

Помина скоро една година по почетокот на вонредната состојба ковид-19 во Европа што бројни последици остави врз модната индустрија. Во текот на целата година највлијателна беше дигитализацијата. Почнувајќи од модните ревии зад затворени врати, до сите поголеми настани, генерално, комуникациската ...

Read More »

Што ни носи ZARA за сезоната на потопли денови

Популаната „хај стрит“ модна марка ZARA ни ја претстави првата пролетна колекција во која главно лице е топ моделот Рајан ван Ромпеј. Колекцијата се фокусира на најнеопходните модни парчиња кои секој треба да ги има во својот гардеробер – маички, фармерки, ...

Read More »

Вистинска романса: Колекција SIMONE ROCHA X H&M за оние кои сакаат впечатлив изглед

Ирскиот дизајнер Simone Rocha ги спои силите со модниот гигант H&M и од оваа соработка се роди романтичната колекција за жени, мажи и деца SIMONE ROCHA X H&M. Официјалниот каталог е веќе достапен на Интернет, а колекцијата ќе биде пуштена во продажба во ...

Read More »

Дева Касел повторно на насловна на ELLE

Се чини дека веќе нема да помине ден без да ја споменеме прекрасната Дева Касел. Пред една недела беше објавена кампањата на Долче и Габана со Дева како заштитно лице на најновиот парфем, а веднаш потоа Моника Белучи се пофали ...

Read More »

Ако купувате ранче за вашето детенце, купете го најдобриот, најпрактичниот и највеселиот во Carter`s & SkipHop

Квалитетни материјали , прекрасен дизајн и преубави детали го карактеризираат брендот SkipHop. Во богатата понуда ќе најдете преубави ранчиња за вашите дечиња соодветни за различна возраст и различни дневни потреби.  Во овие ранчиња лесно ќе спакувате сè што му е на вашето ...

Read More »

Што ни носи пролетната колекција на Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger ја лансираше колекцијата за сезоната пролет/лето 2021 ширејќи единство низ светот.  Колекцијата е насловена  Moving Forward Together, а за рекламната кампања позираат креативки и активистки, меѓу кои Индија Мур, Цамила Џамил, Моника Гуо и Могли.  Индија Мур во новата ...

Read More »

Дева Касел, ќерката на Моника Белучи, заштитно лице за новиот парфем на D&G

Дева Касел (Deva Cassel), ќерката на Моника Белучи од бракот со актерот Винсент Касел, блеска во рекламната кампања за новиот парфем на Долче и Габана (Dolce&Gabbana), Долче Роуз (Dolche Rose). Кампањата е снимана на преубава локација во Италија, во прекрасното ...

Read More »

Nike GO FlyEasy – патики со иновативен систем за брзо обување и собување

Треба да излезете набрзина до дворот или до блиската продавница и треба да обуете некои чевли без да губите време за обување и досадното врзување врвци? Ова е моделот патики за вас! Најновиот модел патики на Најк(Nike), GO FlyEasy ви ...

Read More »