МакМода

Мак мода

8 модели на чевли на врзување

Во новите колекции од хај-стрит брендовите најдовме повеќе различни модели на сандали и салонки кои се врзуваат на глуждовите. И како преубавиот модел од Валентино кој сезонава е популарен меѓу трендсетерките, ваквите чевличиња со задоволство ги носиме со лелеави фустанчиња ...

Повеќе »

Пролетта доаѓа со 15-та сезона на Моден викенд Скопје

На 31 март во салонот „Порше Македонија“ ќе биде отворено петнаесеттото јубилено издание на Моден викенд Скопје, кое ќе трае до 2 април под мотото „Pure individuality“. Сезоната пролет-лето 2017 ќе ја отвори ревијата на Јована Филиповиќ со колекцијата за ...

Повеќе »

12 модели на чевли од пролетната колекција на MANGO

Пролетта е време за подновување, особено кога станува збор за чевлите. Сакаме нов чифт чевли кои ќе имаат одличен дизајн, ќе ги следат модните трендови, а ќе бидат и удобни за носење. Чевли кои може да ги носиме и на ...

Повеќе »

Поглед одблизу на пролетната колекција на C&A

Ги сакате пастелните бои? Тогаш ќе ја обожавате новата колекција на C&A. За потоплите денови C&A ни нуди широк избор на фустани со секакви форми. Секое парче е забавно и лелеаво, а макси фустаните и фустанчињата со спуштени раменици – да се ...

Повеќе »

Пролет/лето 2017 во Fashion&Friends: Сезона на бои и различност

  Пролетта во Fashion&Friends е разиграна, разнобојна, динамична и енергична. Колекциите на брендовите кои се дел од мулти бренд продавницата иако различни и доследни на сопствениот имиџ, имаат заедничка нишка, а оваа сезона тоа е напливот на бои и инспирација ...

Повеќе »

Поглед одблизу на MANGO Premium: пролет/лето 2017

Колекцијата Манго Премиум не остава без здив со своите интересни модни парчиња и комбинации на бои. Оваа сезона црвениот Манго фустан со нагласен ремен ќе го носиме со виолетови чорапи и сандали со висока потпетица. Црвените детаљи се присутни и ...

Повеќе »

8 пастелно-зелени модни парчиња од новите колекции

Популарната пастелно-зелена боја е присутна во најразлични форми во пролетните колекции на „хај-стрит“ брендовите. Манго оди и чекор понатаму претставувајќи дури и кожена јакна во оваа убава нијанса. Меѓу понудата наоѓаме и прекрасни пастелно-зелени фустанчиња со цветни принтови, како и ...

Повеќе »

8 мантилчиња за променливите пролетни денови

Мантилчето е вистински моден спасител за променливото време во текот на пролетта. Лесно се комбинира зашто одлично „стои“ со лежерни дневни комбинации составени од фармерки и патики, а подеднакво добро изгледа со елегантни панталони за на работното место. Па доколку ...

Повеќе »

Пролетна „откачена“ тексас колекција од Х&М

Популарната модна марка Х&М лансира уште една тексас колекција за пролет 2017, наменета за двата пола. Колекцијата насловена „Деним Јунајтед“ ги руши модните бариери. „Природно е за нас да лансираме унисекс колекција зашто модата постојано се преплетува и напредува“, објаснуваат ...

Повеќе »

7 фраерски кожени јакни од Bershka

Кожените јакни се присутни во пролетните колекции на хај-стрит брендовите, а веќе пишувавме за преубавите кожени јакни од новата колекција на Манго (ТУКА). Продолжуваме понатаму со потрагата по добра кожена јакна. Погледнете ги 7-те фаворити од Бершка.

Повеќе »