МакМода

Мак мода

Иман се приклучи на кампањата на UGG за пролет-лето 2021 година

Супермоделот Иман се приклучува на кампањата на UGG за сезоната на потопли денови. Таа се појавува во рекламното поглавје насловено FEEL . Фотографирана во Њујорк, сомајлиската убавица ги носи моделите The Classic Mini и The Coquette. – „Ако можете да промените нечиј ...

Read More »

LEE и H&M со здружени сили до тексас колекција инспирирана од 90-те години

Американскиот тексас бренд Ли и шведскиот моден гигант H&M ги здружуваат силите за нова соработка. Колекцијата ќе се појави во продавниците и во онлајн продажба на 28-ми јануари. Акцентот на дизајните е на одржливоста – од производство до ткаенина. Во ...

Read More »

Dolce & Gabbana Eyewear, погледнете ги трендовите за пролет 2021

Откако ја лансираа пролетната рекламна кампања за облека, модната марка Dolce & Gabbana ни ги претставува новите модели на очила за сонце за пролет 2021. За кампањата позираат моделите Клаудија Гомез, Дијара Ндијае, Ивана Тривиќ, Кјара Леоне пред објективот на Бранислав ...

Read More »

Ирина Тошева ја претстави новата модна соработка со Моки и Ресорт Маврово

Со топла и идилична фотографска приказна дизајнерката Ирина Тошева ја претстави новата екслузивна модна соработка со Моки и Ресорт Маврово. Станува збор за две мини колекции на облека и додатоци со потписот на Тошева, надополнети со илустрациите и ракописот на ...

Read More »

Eucerin Hyaluron-Filler Серум за намалување на порите: За кристално сјајна кожа и по првите знаци на стареење

Идеалот за мазна, кристално чиста кожа без акни, пори или брчки постои откако постои човекот. Споредбата со кристалот потекнува од неговиот сјај, кој се израмнува со сјајот на здравата и негувана кожа. Но, што ако овој замислен стандард не е ...

Read More »

Зима 2021 со & OTHER STORIES, новите изгледи се инспирирани од францускиот шик стил

Зимските изгледи во новата колекција на популарната модна марка & OTHER STORIES се инспирирани од париската улична мода. Колекцијата го носи насловот French girl. Моделите се со долги ракави, пто ги прави совршени за сезоната на студени денови. Ако барате шик џемперче, ...

Read More »

V Magazine ја пресретна новата година со секси календар

V Magazine ја пресретна новата година со секси календар За календарот за 2021 позираат Бела Хадид, Ирина Шаик, Валентина Сампајо, Ксиао Вен, Пресис Ли и Мајова Николас. Од мажите пак, Тарас Романов, Каиланд Морис, Пјетро Босели, Шон О’Прај, Најл Димарко и ...

Read More »

B watch покажа дека времето може да се подари

Секоја измината секунда, минута, секој изминат час носи спомен. Броевите постојат за да имаме јасна ориентација како го поминуваме денот, годината. Но, тие се релативни кога некој ни недостасува, кога некој што го негуваме со љубов не е до нас. ...

Read More »

На божиќен шопинг во Carter`s & OshKosh! со намалени цени

Постои причина зошто Carter’s е водечки бренд број 1 во светот. Квалитетната ткаенина, прекрасниот дизајн и преубавите детали го создаваат брендот во кој мајките имаат доверба со генерации. А добрата вест за вас е што токму во Carter`s & OshKosh! празничната шопинг ...

Read More »

Празничен шопинг: Во Carter`s & OshKosh! попустите се сè уште во тек

Почувствувајте ја магичноста на празничниот шопинг – израдувајте ги најмилите со ново парченце облека со врвен квалитет по прифатлива цена. Тука сме да ве потсетиме: во нашата омилена продавница за детска облека попустите се во тек. Искористете ги и започнете ...

Read More »