МакМода

Мак мода

Саша Пивоварова позира за есенската колекција на Zara, погледнете ги модните парчиња кои се фаворити на сезоната

Топ моделот Саша Пивоварова е главно лице во колекцијата на Зара за сезоната есен/зима 2020. Акцентот е на фустаните со анимал принт, кожените мантили во светли нијанси и кожените јакни. Од деталите се уште се модерни „паф“ ракавите, како што ...

Read More »

Скандинавски шарм во нашите домови со Мениел

Скандинавскиот начин на живеење се повеќе ни се наметнува бидејќи неговата суптилност, практичност и гледање на убавина во едноставноста е нешто кое во последно време посебно не обзема. Уживаме во едноставноста на скандинавското живеење со тоа што и нашите домови ...

Read More »

Се отвори Sara Fashion MEGA STORE – најголемата Сара Фешн продавница на Балканот!

Сара Фешн, оваа среда, 26ти август, ја отвори својата најголема продавница на Балканот! Оваа продавница гордо го завзема своето прво место во листата од над 60 продажни места на компанијата ДеТа во Македонија, Србија и Косово. Sara Fashion MEGA STORE има се ...

Read More »

Нова колекција во Original Marines, нема изненадувања – најдобри се!

Во продавниците на Original Marines пристигна новата колекција. Претпоставувате веќе? Најдобри се. Моделите се од органски памук, дизајнирани од природно влакно, со цел да се зачува екосистемот. А дизајнерите од препознатливиот италијански бренд, се надминале себеси во креациите, за да ни ...

Read More »

Адут Акеч изгледа многу секси во црвената есенска колекција на ZARA

Популарната манекенка од Судан, Адут Акеч, е полн погодок за фотосесијата за есенската колекција на шпанската модна марка Зара, која е во знакот на силната црвена нијанса. Колекцијата има елегантна нота, а повеќе е фокусирана на вечерни и свечени прилики, ...

Read More »

Какви фустанчиња ни носи STRADIVARIUS за есенските денови

Уживаме се уште во летото, но првите есенски денови бргу ќе пристигнат, со првите септемвриски дождови. Размислувате за ново есенско модно парче? Ние и понатаму навиваме за фустанчињата. Цветни, со точкаст принт, во живи нијанси, со карнери, кошула фустани, со ...

Read More »

Не пропуштајте: Во ORIGINAL MARINES дополнителни 20% ПОПУСТ на веќе намалените артикли на колекција пролет/лето 2020

Искористете ги попустите и дотерајте ги вашите дечиња во шик стил по суперподволни цени! На веќе постоечкиот попуст на брендираните модни парчиња од ORIGINAL MARINES ви следува дополнителен 20 осто попуст! Креирајте оригинален стил за вашите деца и од мали научете ...

Read More »

Креирајте оригинален стил за вашите деца, попустите се во тек во ORIGINAL MARINES

Искористете ги попустите во ORIGINAL MARINES и дотерајте ги вашите дечиња во шик стил по супер прифатливи цени. Не заборавајте, стилот се гради од „мали нозе“. Секое поединечно модно парче од дизјанерите на ORIGINAL MARINES со себе го носи неодоливиот италијански шарм.  ...

Read More »

Тренд на неделата: Секси моден изглед, блузичка и панталони со флорален принт од GUESS

Модна комбинација за летните денови која ќе ги собере сите погледи. Дизајнерите од GUESS ни нудат шармантна блузичка со цветен принт и спуштени раменици која ја носиме со панталони со нагласени шлицови. Со рамни сандали е одлична за дневни прошетки, ...

Read More »

Пред-пролетна колекција на ZARA

Популарната моделка Мика Арганараз позира во модни парчиња за испраќање на летото и пречекување на есента, во пред-пролетната колекција на Zara.  За оние кои се уште ги планираат годишните одмори и за оние кои уживаат во последниот летен месец, Зара ...

Read More »