МакМода

Мак мода

Дева Касел повторно на насловна на ELLE

Се чини дека веќе нема да помине ден без да ја споменеме прекрасната Дева Касел. Пред една недела беше објавена кампањата на Долче и Габана со Дева како заштитно лице на најновиот парфем, а веднаш потоа Моника Белучи се пофали ...

Повеќе »

Ако купувате ранче за вашето детенце, купете го најдобриот, најпрактичниот и највеселиот во Carter`s & SkipHop

Квалитетни материјали , прекрасен дизајн и преубави детали го карактеризираат брендот SkipHop. Во богатата понуда ќе најдете преубави ранчиња за вашите дечиња соодветни за различна возраст и различни дневни потреби.  Во овие ранчиња лесно ќе спакувате сè што му е на вашето ...

Повеќе »

Што ни носи пролетната колекција на Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger ја лансираше колекцијата за сезоната пролет/лето 2021 ширејќи единство низ светот.  Колекцијата е насловена  Moving Forward Together, а за рекламната кампања позираат креативки и активистки, меѓу кои Индија Мур, Цамила Џамил, Моника Гуо и Могли.  Индија Мур во новата ...

Повеќе »

Дева Касел, ќерката на Моника Белучи, заштитно лице за новиот парфем на D&G

Дева Касел (Deva Cassel), ќерката на Моника Белучи од бракот со актерот Винсент Касел, блеска во рекламната кампања за новиот парфем на Долче и Габана (Dolce&Gabbana), Долче Роуз (Dolche Rose). Кампањата е снимана на преубава локација во Италија, во прекрасното ...

Повеќе »

Nike GO FlyEasy – патики со иновативен систем за брзо обување и собување

Треба да излезете набрзина до дворот или до блиската продавница и треба да обуете некои чевли без да губите време за обување и досадното врзување врвци? Ова е моделот патики за вас! Најновиот модел патики на Најк(Nike), GO FlyEasy ви ...

Повеќе »

Иман се приклучи на кампањата на UGG за пролет-лето 2021 година

Супермоделот Иман се приклучува на кампањата на UGG за сезоната на потопли денови. Таа се појавува во рекламното поглавје насловено FEEL . Фотографирана во Њујорк, сомајлиската убавица ги носи моделите The Classic Mini и The Coquette. – „Ако можете да промените нечиј ...

Повеќе »

LEE и H&M со здружени сили до тексас колекција инспирирана од 90-те години

Американскиот тексас бренд Ли и шведскиот моден гигант H&M ги здружуваат силите за нова соработка. Колекцијата ќе се појави во продавниците и во онлајн продажба на 28-ми јануари. Акцентот на дизајните е на одржливоста – од производство до ткаенина. Во ...

Повеќе »

Dolce & Gabbana Eyewear, погледнете ги трендовите за пролет 2021

Откако ја лансираа пролетната рекламна кампања за облека, модната марка Dolce & Gabbana ни ги претставува новите модели на очила за сонце за пролет 2021. За кампањата позираат моделите Клаудија Гомез, Дијара Ндијае, Ивана Тривиќ, Кјара Леоне пред објективот на Бранислав ...

Повеќе »

Ирина Тошева ја претстави новата модна соработка со Моки и Ресорт Маврово

Со топла и идилична фотографска приказна дизајнерката Ирина Тошева ја претстави новата екслузивна модна соработка со Моки и Ресорт Маврово. Станува збор за две мини колекции на облека и додатоци со потписот на Тошева, надополнети со илустрациите и ракописот на ...

Повеќе »

Eucerin Hyaluron-Filler Серум за намалување на порите: За кристално сјајна кожа и по првите знаци на стареење

Идеалот за мазна, кристално чиста кожа без акни, пори или брчки постои откако постои човекот. Споредбата со кристалот потекнува од неговиот сјај, кој се израмнува со сјајот на здравата и негувана кожа. Но, што ако овој замислен стандард не е ...

Повеќе »