МакМода

Мак мода

Втор ден на Моден Викенд Скопје: 3 иновативни приказни, сензационално враќање на Маја Кикириткова и ревиски омаж за жената

Интересот за шоурумот „Обединета мода“ и изложбата на „ИВАН АСЕН 22“ не стивнува, додека во рамки на ревискиот дел, дизајнерите и брендовите нудат нови и возбудливи изненадувања за пoсетителите на настанот. Вториот програмски ден на деветнаесеттото издание на Моден Викенд ...

Повеќе »

Прв ден на Моден Викенд Скопје: Перформанс со 28 европски дизајнери, студентска ревија и нова колекција oд Јилка Брада

Во присуство на многубројна домашна и странска публика, минатата вечер официјално беше отворен шоурумот „Обединета мода“, со што се означи почетокот на деветнаесеттото издание од најголемиот моден настан во метрополата. Присутните гости имаа ексклузивна можност одблизу да се запознаат со ...

Повеќе »

15 модели на плетени чевли од Massimo Dutti, &Other Stories и Zara

Со потоплите денови добивме волја за потрага по нов чифт сандали и салонки, а следејќи ги модните трендови, предност им даваме на суперпопуларните плетени модели. Оваа пролет е во знакот на плетените модни додатоци – плетени чанти, но и чевли ...

Повеќе »

Впечатливи бои за впечатлива пролет во ателје Алшар

Новата колекција на брендот Алшар и дизајнерката Силвија Михајловска ја обоија оваа пролет во силни тонови на розова, црвена и неон зелена боја. Креациите се предвесник на модните трендови со храбро комбинирање на бои и принтови, но и на материјали. ...

Повеќе »

Каролина во MANGO и во најубавата боја на сезоната

Следува втората серија фотографии од соработката на Каролина Гочева и MANGO. Овој пат се работи за комбинација одлична за меѓусезонско, модерно облекување. Фуксијата која доминира како боја е одлична за да го долови вистинското пролетно расположение кое владее деновиве. Здолниште со ...

Повеќе »

Ексклузивната колекција на H&M достапна во продажба од 11ти април (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Колекцијата H&M Conscious Exclusive 2019 го форсира еко-френдли стилот.  Долгоочекуваната премиум колекцијата на H&M ќе биде достапна во продажба на 11-ти април 2019. Главни лица во кампањата се трите модели – Иман Хамам, Уми Џеме и Алана Арингтон. Триото позира во ...

Повеќе »

Расцутена пролет со новите модни парчиња од & Other Stories

 & Other Stories го лансираше новиот тренди водич наменет за колекцијата дизајнирана за потоплите денови. Новиот водич е насловен ‘Brightly in Bloom’ а се фокусира на моделите кои се лесни, разиграни и весели. Доминираат портокаловата и белата нијанса.Колекцијата содржи фустанчиња со ...

Повеќе »

Поглед на новата колекција на накит и очила за сонце од Swarovski

Прочуената марка за накит Swarovski ја лансираше новата кампања за пролет/лето 2019 во која главни лица се моделите Карола Ремер и Моа Аберг. Кампањата е фотографирана од Дејвид Ројмер од Ателје Менаџмент. Австрискиот бренд за пролетната сезона лансираше четири линии – Tigris, ...

Повеќе »

Листа на желби: Очилата за сонце со „анимал“ принт од WOMEN’SECRET

Барате шик очила за сонце со трендовски рамки со „анимал“ принт? Не талкајте низ градот напразно, веќе ги најдовме во WOMEN’SECRET по нереројатно добра цена! И не само што „анимал“ принтот на рамките ги прави женствени, трендовски се и стаклата во ...

Повеќе »

Бекстејџ: Ивана Кнез со сензуална лимитирана колекција за роденденот 02.04

Ивана Кнез за сите љубители на модата за својот роденден 02-ри Април ќе ја претстави својата лимитирана колекција преку која пренесува порака да се надминете себеси и да направите да бидете свои и оригинални. Ова се фотографиите од бекстејџот на ...

Повеќе »