МакМода

Мак мода

Многу романтичност од Алберта Ферети за потоплите денови

Женственост и романтичност – тоа е акцентот на колекцијата на Алберта Ферети за пролет/лето 2014  година. Италијанската модна куќа Алберта Ферети повторно се одлучи за својата миленичка Мариакарла Босконо за главна протагонистка во кампањата. Женствените фустани од шифон и рачни ...

Повеќе »

Сара Џесика Паркер со своја линија на чевли и чанти

Додека американските медиуми се занимаваат со тоа дали глумицата ќе се врати или не на малите екрани, поточно во серијата Сексот и градот, таа го одбра списанието О ( на Опра) за да ја презентира својата нова линија на чевли ...

Повеќе »

Најдобрите модни парчиња кои визуелно ќе го намалат вашиот струк

Трендовите доаѓаат и си заминуваат, но многу жени постојано се во потрага по можноста да изгледаат витки. Со соодветен избор на облека визуелно можете да го стесните струкот. Еве неколку совети од стилистите за да изгледате витки. 1. Пеплум Кројот ...

Повеќе »

Уште сте во Агс чизми? Страшно здодевни с(т)е!

Одамна веќе не се во тренд, но го земаме предвид стандардот. Сепак, од Агс чизмите под итно мора да се ослободите. Агс. Да, добро прочитавте. Оригиналите и копиите ги преплавеа улиците низ градов  и изгледаат страшно здодевни. Иако никогаш и ...

Повеќе »

Најшармантна кампања за пролет/лето 2014: Наместо модели Трусарди се одлучи за кучиња

За разлика од другите модни куќи кои за рекламирање на своите нови линии за сеозната пролет/лето 2014 година ангажираа или топ-модели или модели во подем, Трусарди ангажираше кучиња. Кучињата позираат во некои од најдобрите креации на Трусарди од новата колекција. ...

Повеќе »

На местото на Моника Белучи: Ева Херцигова се враќа во кампањите на Д&Г

Во рекламната кампања за колекцијата пролет/лето 2014 на „големото, весело италијанско семејство“ се придружува и топ-моделот Ева Херцигова. Недостасува само Моника Белучи, но затоа тука се повторно старите, убави ликови. Бјанка Балти, Кетрин Мек Неил и Марин Делеу. Зад објективот ...

Повеќе »

Што ни носи Валентино за пролет/лето 2014

Екстремна елеганција во име на Валентино е претставена преку фотографиите на Грег Мек Дин. Фотографот Грег Мек Дин работеше на новата кампања за колекцијата пролет/лето 2014 година на италијанската модна куќа Валентино. Креативни принтови,  везови и впечатлив накит доминираат во ...

Повеќе »

Роналдо е најдобар, ама овие се дефинитивно најубави!

Секако дека Роналдо го привлече вниманието  на медиумите како добитник на годинешната Златна топка, но очитe на јавноста не беа насочени само кон него. Иако Роналдо му го зема тронот на Меси, нивните поубави половини во елегантни и секси изданија ...

Повеќе »

Од Истанбул со прекрасната Емилија Розман (ФОТОСЕСИЈА)

Македонската убавица Емилија Розман која лани ја претставуваше македонската убавина на престижниот избор за убавина Мис модел на светот во Кина, неодамна потпиша договор со турската модна агенција Вива моделс менаџмент и на почетокот на годинава се пресели во Истанбул. ...

Повеќе »

Светот на Норманите инспирација за фантастичната ревија на Д&Г

Норманите, кои биле претци на скандинавските викинзи, се главна инспирација за машката колекција на Долче и Габана за сезоната есен/зима 2014/2015. Според приказната која ја носи оваа колекција за мажи, Норманите ја освоиле Сицилија во 1061 година, оставајќи траги на ...

Повеќе »