МакМода

Мак мода

Фотосесија: Секси долна облека која ги слави женските „плус-сајз“ облини

Големо враќање на сексапилноста на заоблените жени како пример за природна убавина. Едиторијалот насловен „Фам фатал“ за списанието Гласбук ги слави женските облини преку раскошните „плус-сајз“ модели кои позираат во долна облека. Пред објективот на фотографот Мишел Џорџ, облечени во ...

Повеќе »

Од класичен до бунтовен џинс: Есенската H&M – Деним колекција воодушевува

„Кој прв до девојката – негова е!“. Веќе е јасно, тексасот никогаш нема да излезе од мода. Но вистинските среќници оваа есен би можеле да дојдат до едно исклучително парче џинс. Најважно за едни фармерки е да изгледаат на вас ...

Повеќе »

Тимберленд женска колекција: Облека и обувки за стилизирана есен

Оваа сезона брендот Тимберленд (Timberland) во Македонија внесува новитет во женската колекција во која освен обувки од есен/зима 2014 достапна ќе биде и линијата на облека од овој бренд специјализиран за спортско-елегантна мода. Колекцијата за есен 2014 е изработена под ...

Повеќе »

Зад сцената: Фотосесија за 10-то издание на Моден викенд Скопје

Ви пренесуваме само дел од атмосферата за време на фотосесијата за имиџот на десеттото јубилејно издание на Модниот викенд кое ќе се одржи од 23 до 27 октомври во Скопје. Заштитно лице на претстојното издание на Моден викенд Скопје е ...

Повеќе »

Црно-бел тренд со новата колекција на Адидас

Оние кои сеуште ги сакаат црно-белите комбинации, секако ќе ја засакаат и новата колекција на Адидас. Печатна грешка? Не. Новата колекција на Адидас насловена „Typo Monogram“ ќе се појави во продавниците на 1-ви октомври.   Не знаеме дали ќе пристигне ...

Повеќе »

Модниот караван се пресели во Милано!

Со уште несредени впечатоци од лондонската модна недела, со црвени очи и со подочници од завршната забавата во Лондон, сите оние што нешто значат во модниот бизнис се веќе во Милано. Вчера (17 септември) започна миланската модна недела – и тоа како! ...

Повеќе »

Џузепе Ѕаноти со алтернативен одговор на класичните ранци

Италијанскиот дизајнер лансираше луксузна линија на ранци за секојдневна употреба. Практични за носење и со многу стил, моделите од колекцијата се наменета за деловните луѓе, но и за студентите па дури и за учениците. Мислиме на оние побогатите. Зашто не ...

Повеќе »

Музичарот Вил Ај Ем лансираше колекција на очила

Раперот Вилијам Адамс познат како Вил Ај Ем се впушти во дизајнерски предизвик и ја претстави својата колекција на очила. И како што се очекуваше, колекцијата е експериментална, но малкумина веруваа дека ќе биде и толку многу елегантна. Необичните рамки ...

Повеќе »

Пролетната колекција на Александар Ванг во пред-продажба

Дел од колекцијата на Александар Ванг за пролет 2015 е достапна во пред-продажба до 22 септември. На неодамна одржаната модна недела во Њујорк, Александар Ванг импресионираше со таканаречената енергетска колекција за следната пролет, а дел од колекцијата е веќе во ...

Повеќе »