МакМода

Мак мода

Слатки да ги „изедеш“ (и изнаносиш), вакви се новите модни парчиња од & Other Stories

Внесете слаткост во вашиот летен гардеробер со „зашеќерените“ модни парчиња од новата колекција на & Other Stories. Популарната модна марка во летната колекција лансираше и модели во розови и црвени нијанси. Модните парчиња лесно се комбинираат со останатиот дел од гардеробата, ...

Read More »

Виножито, персонализирана уметност која трае вечно

Секогаш сакаме да најдеме нешто ново, поинакво и уникатно за подарок. Подарокот многу значи доколку е внимателно одбран, а персонализираните подароци се знак дека вистински ви значи личноста за која е наменет. Секако, покрај за блиските, сакаме и да одбреме ...

Read More »

Новата колекција пристигна во Original Marines, а тука се и дополнителните изненадувања!

Италијанската модна марка Original Marines и ова лето ни носи изненадувања! Направете шопинг од 3.000 денари и добијте подарок за на плажа- крпа, пончо или мускули за пливање. Да ве потсетиме, новата колекција пристигна во продавниците на Original Marines. Откријте ги ...

Read More »

Пристигна новата колекција на Carter`s & OshKosh

Колекцијата дизајнирана за сезоната пролет/лето 2020 година е веќе во продажба во продавниците! Светски познатиот бренд Carter`s & OshKosh во кој мајките имаат доверба со генерации и овојпат ни донесе модни парчиња за најмалите дизајнирани со посебно внимание. Квалитетна ткаенина, прекрасни ...

Read More »

СУПЕР ОНЛАЈН ПОПУСТ ДО 50% од 5ти до 7ми јуни, ова се нашите омилени парчиња намалени за 50% за шопинг овој викенд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Овој викенд е одличен за онлајн шопинг! За да ја донесе модата поблиску до вас, Фешн Груп овозможува супер попусти до 50% на својата онлајн продавница www.fashiongroup.com.mk. Изберете ги вашите омилени парчиња од големата селекција на брендови кои имаат прекрасни ...

Read More »

Акција на безбедносни седишта за деца во продавниците КРШ

За безбедност на Вашите најмили, сите седишта за автомобили од најпознатите светски брендови со намалување од 10% до 30% во продавниците на Крш. Искористете ја оваа единствена можност за да обезбедите седишта од најреномираните светски брендови Cybex (производител на најбезбедните ...

Read More »

Маските за заштита од познатите луксузни модни марки

Од почетокот на пандемијата маската стана главна тема. Којзнае уште колку долго ќе ја носиме, па за да ја чувствуваме попријатна на нашето лице, убаво е од неа да направиме модерен додаток. Повеќето луксузни модни компании веќе лансираа во продажба ...

Read More »

Супермоделката Ирина Шаик во новата кампања на Intimissimi

Руската убавица Ирина Шаик е ѕвезда во новата кампања на Intimissimi за колекцијата на долна облека насловена Invisible Touch. Супермоделката позира во новите парчиња долна облека на Intimissimi. Уживајте во жешката фотосесија. View this post on Instagram Light and comfortable, yet ...

Read More »

Нов едиторијал од Zara за лежерни модни комбинации

Една од најбараните модели на денешницата, Литванката Едита Вилкевичуте позира за новиот едиторијал на модната марка Zara, претставувајќи ги лежерните модни парчиња за сезоната пролет/лето 2020. Тренд водичот се фокусира на „кежуал“ изгледите за претстојната сезона. Пријатни за носење, моделите се главно изработени ...

Read More »

Paper art, уметност која раскажува приказни

Заљубени сме во уметноста во сите нејзини форми и облици. Уметноста раскажува приказни, открива тајни, остварува и креира нови желби, а тоа е и целта на нашето уживање во неа. Се сретнавме со една уметност која е омилена кај многу ...

Read More »