МакМода

Мак мода

Што ни носи Спрингфилд за сезоната есен/зима 2014

Неколку трендови се носечки во женскиот дел од колекцијата на Спрингфилд (Springfield)за есен/зима 2014. Машките модели пак, сезонава се лежерни и секојдневни парчиња со  „скини” силуета, особено кај панталоните. Eсента доаѓа со своите топли тонови кои асоцираат на моменти на ...

Повеќе »

Сопрете го лудилото за убавина

Писателката Робин Рајс е иницијаторка и креативна директорка на кампањата наречена „Сопрете го лудилото за убавина“ која има цел да ги натера луѓето да се запрашаат колку жената вреди, а не да се суди според нејзиниот изглед. Сметајќи дека стандардите ...

Повеќе »

Финишира турнејата за избор на Мис на Македонија за Мис Глоуб

Во една од последните полуфинални вечери кандидатките на изборот за Мис на Македонија за Мис Глоуб настапија во Скопје, во Скејт паркот на кејот на Вардар. Победи Ивана Ѓорѓиевска, прва придруничка беше Надица Димковска, а титулата втора придружничка ја освои ...

Повеќе »

10. издание на Моден викенд Скопје: Сензуална геометрија, чисти форми и неонски бои

Десеттото јубилејно издание на Моден викенд Скопје кое ќе се одржи од 23 до 27 октомври ќе биде во знакот на сензуална геометрија, чисти форми и неонски бои. Фотосесијата за новиот имиџ означи почеток на подготовките за претстојната сезона есен/зима ...

Повеќе »

Целосна фотосесија на Ирина Шаик за Аква Бендита

Можеби сламениот шешир го чува телото, барем од сончевите зраци. Ирина Шаик ја промовира новата колекција на костими за капење на Аква Бендита. Во тренд се принтовите од птици и животни, барем според новата колекција на модната марка за долна ...

Повеќе »

Диетниот режим на Меган Фокс

Само пет месеци по породувањето глумицата ја врати совршената форма на телото. Додека се бара билет повеќе во кино салите за обработката на филмот Нинџа Желки во кој Меган Фокс има една од главните улоги, нејзините фанови се интересираат како ...

Повеќе »

Збогум, Лорен Бекол

Беше една од најелегантните и најестравагантните ѕвезди на 40-те и 50-те години на минатиот век. На филмското платно често беше облечена во костуми и елегантни фустани кои до денес се инспирација на големите модни креатори, а нејзиниот стил останува инспирација ...

Повеќе »

Адриана Лима во нова фотосесија за Викторија сикрет

Топмоделот Адриана Лима која од 2000-та година е ангел на марката за долна облека Викторија сикрет во нов фото-предизвик кој (повторно) ги растрепери срцата на нејзините бројни обожаватеели. Би рекле ли дека оваа 33-годишна убавица е мајка на две деца?

Повеќе »

Селена Гомез – лице на колекцијата Нео Адидас за есен/зима 2014/2015

Американската актерка и пејачка останува дел од модната индустрија. Флертувачките спортски парчиња кои ги најавува Адидас преку колекцијата Нео за сезоната есен/зима, компанијата ги промовира преку Селена Гомез која е главен лик во новата кампања. Само со првите објавени фотографии ...

Повеќе »