МакМода

Мак мода

Топ 3 модели на сандали од MANGO и од ZARA за пролет/лето 2020

Внесете колоритност во пролетните и летни денови со избор на сандали во трендовска портокаловска и зелена нијанса. Нежни, отворени сандали на умерено високи потпетици најдовме во Манго и во Зара. Елегантните модели ќе го задоволат секој вкус, а одлични се ...

Read More »

Кендал Џенер ја претставува новата колекција на Liu Jo за сезоната пролет/лето 2020

Италијанскиот моден бренд Liu Jo слави 25-годишнина со објавување на својата кампања за пролет-лето 2020 година. Супермоделот Кендал Џенер позира во новите модни парчиња, фотографирана од познатото дуо Мерт и Маркус. Акцентот е на релаксираниот стил, тексасот, кожата, маичките со ...

Read More »

Фреја Беа позира во домашна атмосфера за новата колекција на Zara 

Пандемијата продолжува да ги блокира модните настани и претставувањето на новите колекции, но Zara најде оригинален начин за да ги презентира пролетните модни парчиња. Моделот Фреја Беа Ериксен позира во домашна атмосфера, облечена во неутрални нијанси кои доминираат во колекцијата – ...

Read More »

Бестселер од MANGO, овој фустан ќе го обележи летото 2020

На врвот на листата на најпродавани фустани за пролет 2020 се наоѓа овој макси фустан со романтични точки. Фустанот има прилагодлив ремен и врзување околу вратот што дополнително додаваат на женственоста. Нас не освои од „прва“.

Read More »

Хејли Болдвин ја претставува новата колекција на LEVI’S

Преубавата Хејли Болдвин е ѕвезда на новата рекламна кампања на LEVI’S . Раперот Жаден Смит и прави друштво во кампањата. LEVI’S ја лансираше новата модна кампања во која главни ѕвезди се популарните Хајли Болдвин и Жеден Смит.  Низ целата кампања провејува ...

Read More »

Книгата „Како да станам моден дизајнер?“ од Зорка Тодорова-Младеновиќ објавена во издание на „Арс Ламина“

Книгата наменета за сите идни дизајнери, „Како да станам моден дизајнер?“ од Зорка Тодорова-Младеновиќ, деновиве е објавена во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина ‒ публикации“. Станува збор за прва книга од ваков тип кај нас, којашто им ...

Read More »

Седум стилови на костими за капење од &Other Stories

Подготвени сте за летото? Секако дека нема да ги испуштиме пријатните сончеви зраци ни годинава, уживајќи покрај преубавите езера на нашата земја. Затоа, слободно поченете да размислувате за нов костим за капење. & Other Stories ни нуди седум модели дизајнирани да ...

Read More »

Поглед на новата колекција на Massimo Dutti, совршена за елегантните работни денови пред нас

Моделот Грејс Елизабет позира во новата кампања на модната марка Massimo Dutti насловена Waiting for You. Во едиторијалот се претставени клучните модни парчиња од колекцијата, а доминантни се костумите.  “Waiting for You” ни презентира минималистички стил соодветен и за деловна атмосфера ...

Read More »

Листа на желби: Ја сакаме оваа чантичка од Masssimo Dutti

Се надеваме дека полека но сигирно светот полека се враќа во нормала, и дека продавниците во шопинг моловите наскоро ќе бидат отворени. Па, дали сте подготвени за шопинг? На листата на желби ја издвојуваме оваа кожена чанта од Masssimo Dutti. Кожената ...

Read More »

Поглед на новата колекција на Levi’s, позира Хејли Болдвин (ФОТО + ВИДЕО)

Глумецот Џејден Смит и Хејли Болдвин се ѕвезди во новата кампања на Levi’s. Во очи на пандемијата Levi’s ја сними Фестивал кампањата за која позираат Хејли Болдвин Бибер и Џејден Смит. Фотосесијата го претставува младиот дух во ова непредвидливо време. ...

Read More »