МакМода

Мак мода

Бројни недостатоци на изборот за Мис на Македонија за Мис на светот (ФОТО)

Од несреќно избраната тоалета и простор за движење до само едно појавување на девојките во костими за капење преку грешките во „крунисувањето“ до лентите на кои со фломастер беа испишани титулите…

Повеќе »

Одберете Шанел !

Секоја жена копнее по малата црна Шанел чанта, со рачки од тенко синџирче, а во средишниот дел украсена со добро познатото Шанел лого. Во продолжение Ви откриваме уште неколку мали и неодоливи Шанел чанти и модни додатоци кои ќе бидат ...

Повеќе »