МакМода

Мак мода

Листа на желби: Ја сакаме оваа чантичка од Masssimo Dutti

Се надеваме дека полека но сигирно светот полека се враќа во нормала, и дека продавниците во шопинг моловите наскоро ќе бидат отворени. Па, дали сте подготвени за шопинг? На листата на желби ја издвојуваме оваа кожена чанта од Masssimo Dutti. Кожената ...

Read More »

Поглед на новата колекција на Levi’s, позира Хејли Болдвин (ФОТО + ВИДЕО)

Глумецот Џејден Смит и Хејли Болдвин се ѕвезди во новата кампања на Levi’s. Во очи на пандемијата Levi’s ја сними Фестивал кампањата за која позираат Хејли Болдвин Бибер и Џејден Смит. Фотосесијата го претставува младиот дух во ова непредвидливо време. ...

Read More »

H&M откри со кого ја реализира новата соработка, колекцијата од утре во продажба

Позната е соработката на модниот гигант H&M со славните дизајнерски имиња и бреднови. Но, годинава нивниот избор е неочекуван. Следната соработка на H&M ќе биде со еден англиски бренд кој не и е баш познат на јавноста. Станува збор за Desmond & ...

Read More »

Почна да функционира првата монобренд продавница Guess, застапени се линиите Guess, Guess Jeans и Marciano by Guess

Одлична вест за љубителите на брендот „Guess“. Во Скопје почнува да функционира првата монобренд продавница Guess, во која ќе биде застапена женска, но и машка колекција. Купувачите можат да ги најдат своите омилени парчиња на виртуелната продавница на www.fashiongroup.com.mk, а со ...

Read More »

Поглед на новата кампања на ZARA за сезоната пролет/лето 2020

Моделите Лекси Болинг, Џулија Нобис, Саша Квинбај, Мона Тугард, Еби Шемпион и Ксинг се ѕвезди во кампањата на шпанската модна марка Зара за пролет-лето 2020. Фотосесијата е реализирана од познатиот фотограф Стивен Мејсел. За сезоната на топли денови, модната марка ...

Read More »

Ѕвезди на онлајн продажбата – фармерки од Бершка со балон крој

Во сенка на корона-кризата модата едвај живее, а со неа и најголемите трендови на сезоната. Ова се најпродаваните панталони од Бершка што се однесува до онлајн продажбата. Листата на бестселери во категоријата на панталони ја предводат овие „карго“ фармерки со ...

Read More »

Облечете папучи и „Седете дома”   

Уметничката акција „Седете дома” е наменета да им помогне на граѓаните да истраат во физичката изолација и сведувањето на излегувањето на минимум во овие мигови кога изолацијата е можеби најефикасното средство за борба против епидемијата. За претстава на оваа интервенција ...

Read More »

Не треба да излегувате надвор за да ги носите овие фустани од & Other Stories

Иако многумина ќе ја поминат оваа пролет во домашна изолација, тоа не значи дека дома треба да носите само пижами. Пролетните фустани од & Other Stories се пријатни за домашна атмосфера, а совршени за виртуелни средби. Пролетната/летна колекција на & Other Stories ...

Read More »

Колекција на костими за капење од Zara за пролет/лето 2020

Моделот Едита Вилкевичуте ја претстави новата колекција на костими на капење од Zara за сезоната пролет/лето 2020.  Шпанската модна марка Зара ја претстави со нов тренди водич новата колекција на костими за капење. Колекцијата е дизајнирани за различни вкусови, а ...

Read More »

Основни модни парчиња од & Other Stories совршени за пролет 2020: Едноставноста и практичноста го имаат главниот збор!

& Other Stories за новата колекција зема инспирација од скандинавскиот стил препознатлив по чистите линии, едноставноста и пеактичноста.  Колекцијата е дизајнирана за секојдневни излегувања. Предност имаат фустаните-кошули, или на преклоп, практични за носење. Фармерките се женствени, со висок струк, во ...

Read More »