МакМода

Мак мода

Со секој производ купен од Women’secret ќе донирате средства за борба против ракот на дојка

За да го одбележи октомври како месец посветен на борбата против ракот на дојка, шпанскиот бренд за долна облека Women’secret ќе спроведе акција под мотото  Women’secret и вие во борба против ракот на дојка.

Повеќе »

Интервју со Игор Пачемски Џоунс: Искуство изградено со талент и натчовечка упорност

Комбинацијата на непотизам, сиромаштија, мал пазар, специфичен регионален вкус и тромава експресија, ги прават македонските брендови тешки за пласман надвор од државата, констатира Игор Пачемски Џоунс

Повеќе »

Тригоднишните близначки на Сара Џесика Паркер ја надминаа Кери во модната манија (ФОТО)

Мерион и Табита се тригодишните близначки на Сара Џесика Паркер, а веќе го привлекуваат вниманието со модните комбинации во кои се појавуваат на улиците низ Њујорк.

Повеќе »

Филмот Гравитација – модна инспирација за дизајнерите (ФОТО)

Научно-фантастичниот трилер Гравитација во кој главните улоги ги имаат Сандра Булок и Џорџ Клуни стана хит-инспирација меѓу модните креатори кои во новите колекции понудија модели на оваа тема.

Повеќе »

Бунт против модните стереотипи

Осмото издание на „Моден викенд Скопје“, бунтувајќи се против модните стереотипи и нагласувајќи ја потребата да се биде свој и слободен, ќе се одржи од 22 до 30 октомври на различни локации во Скопје.

Повеќе »