МакМода

Мак мода

Нова линија на модни додатоци на Росица Мршиќ

Дизајнерката Росица Мршиќ дизајнираше нова, ‘limited edition’ линија на впечатливи модни марами со авторски принт за претстојната сезона. Овие модни додатоци ја одразуваат и нагласуваат женственоста преку современиот и уметнички потпис на дизајнерката, и се можност пошироката модна публика да ужива ...

Повеќе »

Освоен е стан, за само 100 денари, на инстант лозот „Доме сладок доме“ на Државна лотарија

Семејство од с.Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје. Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски – првите добитници на стан од најдомаќинскиот инстант лоз „Доме, сладок доме“. Мирјана и Гоце Секулоски од ...

Повеќе »

Soap Story, вистинската приказната за сапуните

Сосема случајно се сретнавме со оваа приказна, неодолива, мирисна, природна и полна љубов. Сигурно не сте му посветиле внимание на вашиот сапун во бањата, но овој пат сме тука да ви предложиме еден сапун кој ќе ве освои со неговиот ...

Повеќе »

Викторија сикрет ги претстави новите костими за капење за пролет/лето 2021, има модели и за полнички девојки

Во пресрет на сезоната за плажа, Викторија Сикрет ја претстави својата кампања „Пливачка пролет“ за пролет/лето 2021 година. Моделите Имаан Хаман, Палома Елсесер, Џил Кортлев и Тејлор Хил се упатуваат кон плажата, а пред нив се кристално сините води. Кампањата ...

Повеќе »

Пролетна колекција на Викторија Сикрет, има модели и за полнички девојки

Новата сезона започнува сега со пролетната кампања на Викторија Сикрет. Брендот за долна облека ги ангажираше моделите Тејлор Хил, Јасмин Тукс, Девин Гарсија и Сара Сампајо за фотосесија во која доминира сонцето. Фотографирани од Зои Гросман, моделките пренесуваат релаксирачки вибрации ...

Повеќе »

Останете активни со новата колекција на GUESS

Фитнес инфлуенсерката Џен Селтер е лице на новата кампања на модната марка GUESS  за спортската линија за пролет  2021. Кампањата е снимена во Калифорнија, а убавата Џен (со совршено обликувано тело) позира во друштво на машкиот модел Ник паладино, пред ...

Повеќе »

Преубава: Поглед на пролетната колекција на H&M

H&M Studio ја претстави колекцијата за сезоната пролет/лето 2021, наслвена Treasure Forever. Премиум линија на H&M  дизајнирана за сезоната на потопли денови ги задоволува и каприците и практичноста. Од фустани украсени со реси, до пантолони со широки ногавици и предимензионирани блузи, колекцијата ги ...

Повеќе »

Релаксирајте се со новите модни парчиња од & Other Stories, совршени за домашна атмосфера

Одвојте малку време за да се опуштите со новите модни парчиња од & Other Stories. Новата колекција изобилува од парчиња пријатни за носење, дизајнирани за оние кои сакаат да останат дома. Од „кежуал“ комплети во неутрални тонови до џемпери, фустани, хеланки ...

Повеќе »

Оригинални идеи за подарок по повод Денот на вљубените

Доколку сте личност која има навика да ги одложува обврските, особина која многу припаднички на понежниот пол би ја прогласиле како карактеристично машка, големи се шансите и купувањето на подарокот за Денот на вљубените да сте го оставиле за во ...

Повеќе »

Кои модни марки се најпопуларни на социјалните мрежи?

Помина скоро една година по почетокот на вонредната состојба ковид-19 во Европа што бројни последици остави врз модната индустрија. Во текот на целата година највлијателна беше дигитализацијата. Почнувајќи од модните ревии зад затворени врати, до сите поголеми настани, генерално, комуникациската ...

Повеќе »