МакМода

Мак мода

Нова колекција на чевли на Marwell дизајнирани од Цаци Паковска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Преубавата нова колекција на чевли од дизајнерката Цаци Паковска ни носи свежина во пролетните денови. Колекцијата на чевли на Marwell дизајнирани од Цаци Паковска е наменета за сезоната пролет/лето 2018. За кампањата позира познатиот модел Маја Сашек, пред објективот на Елена ...

Повеќе »

Минималистички пролетни модни изгледи од Zara

Модната марка Зара во најновата фотосесија снимена под жешкото сонце на Палм Спринг, Калифорнија, ни ги претставува трендовите за пролет/лето 2018. За рекламната кампања насловена Behind the Desert е ангажирана моделот Биргит Кос, која позира презентирајќи ни минималистички стил за ...

Повеќе »

Росица Мршиќ ќе ја претстави новата колекција Celia

Деветнаесеттата сезонска колекција на дизајнерката Росица Мршиќ ќе биде прикажана на 24 април, во 20 часот во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, во организација на Моден викенд Скопје. Најновата колекција наречена „Celia“ е инспирирана од портретите на Силија ...

Повеќе »

Лили Митровиќ и Amo Lusso во Скопје Мериот хотел

 Родена и израсната во Скопје, Лили Митровиќ ја започнува својата кариера како моден блогер и сопственик на успешната и брзо растечка компанија во полето на венчавки – Amo Lusso Atelier – модно ателје специјализирано за венчаници и вечерни тоалети. Двигателот ...

Повеќе »

Најпродавани: Белите сандали од MANGO се Инстаграм хит

Шпанската модна марка Манго продолжува пријатно да не изненадува со модни парчиња од пролетната колекција кои за брзо време стануваат бестселер. Овојпат, тоа се белите сандали со висока потпетица кои веќе ги облекоа највлијателните модни блогерки низ светот. И сосема ...

Повеќе »

Топ 5 комбинезонки од Bershka во боите на пролетта

Комбинезонките се одлична замена за фустан во потоплите денови. Со едно парче облека добиваме комплетен изглед, а со тоа ни се скратува и времето на размислување -што да облечеме денес. Комбинезонките како пролетен и летен класик се редовно присутни во ...

Повеќе »

Во Skopje City Mall мебел и додатоци за домот со промотивни цени

Од денес па се до 15ти мај во сите продавници во Skopje City Mall кои во продажниот асортиман имаат мебел и додатоци за домот, започнува акција со неверојатни понуди. Акцијата наречена HOME, ќе трае цел месец и ќе понуди мебел, ...

Повеќе »

Исклучителен матурски изглед со ARISTOTELI BITSIANI

Како и секоја пролетна сезона, Fashion Group изработи нов водич за матуранти со кој ги предлага најновите трендови и парчиња од брендот Aristoteli Bitsiani. Специјалниот едиторијал е фотографиран во прекрасниот објект на Македонска Филхармонија, сликан од објективот на Ани и ...

Повеќе »

Тексас колекција од Stradivarius за пролет/лето 2018

Модната марка Stradivarius лансираше тексас колекција. Ново модно парче од тексас секогаш добро ни доаѓа во овој период на годината, а во новата колекција на Stradivarius, изборот е прилично голем. Од кратки-тексас панталончиња до комбинезонки, тексас фустани, сукњи, кошули… до фармерки ...

Повеќе »

Успешна модна ревија на Лудус на Љубљанската модна недела

По вторпат на Љубљанската модна недела, македонската етикета за безродова мода „Лудус“, ја претстави најновата колекција за пролет-лето. На одушевување од публиката и локалните медиуми, ревијата беше една од најпрепознатливите и најпопуларните на пролетното издание на оваа модна недела. Колекцијата ...

Повеќе »