МакМода

Мак мода

Lovecats MUA на 50% во Драма Студио и онлајн

Познатиот бренд Lovecats за љубителите на модата започнува со летна акција за Lovecats MUA линијата кои се на 50% попуст. Сите кои сакаат да си купат можат тоа да го направат во Драма Студио или директно онлјан на lovecatsoriginal.com, а ...

Повеќе »

Во PARFOIS најдовме фенси еспадрили

Удобни се и ретро, а оваа сезона украсени се со впечатливи детаљи. Мала приказна за еспадрилите Еспадрилите потекнуваат од Шпанија од 14.век, традиционалните еспадрили биле во црна боја за секој ден, додека белите биле за празници и свечени пригоди. Селаните ...

Повеќе »

Листа на желби: Шарените сандали со висока платформа од GEOX

Како што ги видовме – веднаш се вљубивме! Приоритетни на нашата шопинг листа ги ставаме веселите сандали од GEOX. Комбинациите на принтови се неочекувани, а сепак – прекрасни за око. Дополнителен шмек на сандалите им дава и високата платформа. Достапни се ...

Повеќе »

10 пругасти фустанчиња од MANGO за стилизирано лето

Ригите се принт кои редовно го поврзуваме со летните денови. Но годинава, уште од почетокот, фустачињата со риги беа едни од најпопуларните. Голем избор на фустанчиња со риги најдовме во летната колекција на Манго. Принтовите се различни и разиграни, а ...

Повеќе »

Топ 5 модни парчиња од H&M во црвена боја

Бојата на страста – црвената и годинава се издвојува како најпосакувана за летната сезона. Модниот гигант Х&М во летните колекции не ги заобиколува ни овојпат модните парчиња во џиш црвена боја. Дизајните се младешки и весели, додека цените примамливи. Еве ...

Повеќе »

Жешко лето: 10 модни парчиња од популарните модни марки

Летото и официјално пристигна. Едвај чекаме да одиме на плажа, но и на опуштените вечери покрај море или езеро. Пред нас е сезоната создадена за уживање во силни бои, разиграни принтеви и модни додатоци. Миговите поминати на плажа веќе одамна ...

Повеќе »

Костими за капење со точкаст принт кои ги обожаваме!

Точкастиот принт оваа сезона е најпопуларен и го гледаме и на облеката и на модните додатоци. Но пријатно сме изненадени што го најдовме и на костимите за капење од летните колекции на популарните модни марки. Принтовите се различни – од ...

Повеќе »

Fluff Yeah – летна колекција на сандали од UGG

UGG ја претстави новата колекција насловена Fluff Yeah која содржи сандали украсени со вештачко крзно. Сандалите се од овча кожа, меки се и пријатни за носење, а со еластичната лента е осигурана цврстината и стабилноста на секој чекор. Достапни се во ...

Повеќе »

Костими за капење од Levi’s за забавно лето

Костимите за капење од Levi’s ќе бидат вистинско освежување и за миговите поминати на плажа, но и за дневни модни комбинации. Трендот на логоманијата го гледаме и во новата колекција на костими за капење од Levi’s. Костимите се достапни во три верзии ...

Повеќе »

THE EVERLASTING DAYS – Нова кампања од MANGO пролет/лето 2018

MANGO ги спои своите #mangogirls за да ја отворат официјално летната сезона покрај базен во „Casa Uriach“. Совршеното летно сценарио е доловено преку интимните муабети под сонцето. Нема ништо подобро од забава покрај базен, црпејќи инспирација за летото и патувањата ...

Повеќе »