МакМода

Мак мода

Македонска убавина: Запознајте ја Катерина Урдова, девојката по која воздивнува модниот свет

Уште една успешна македонска убавица ја освојува светската модна сцена. Катерина Урдова се почесто ни се насмевнува од страниците на светските модни списанија. Кариерата на модел ја започна во Скопје, но оваа прекрасна девојка одамна ги надмина границите на својата ...

Повеќе »

Тексас: Единствена јакна која никогаш не излегува од мода

Тексас јакната  е класичен, безвременски предмет на облекување што прилега на сите стилови и комбинации.  Неизбежно парче од гардеробата кое е идеално и за преодниот период меѓу топлото и ладното време од годината. Тексас јакните се „морални“ оваа сезона. Најбарани ...

Повеќе »

Се’ е во добриот маркетинг: Трите ангели на Викторија сикрет на едно место

Што ни носи новата колекција на модната марка за долна облека Во фотосесијата за каталогот на Викторија сикрет за сезоната лето 2014 позираат трите „ангели“ на оваа марка – Андријана Лима, Кендис Свонепул и Даутцен Крус. И покрај бројните коментари ...

Повеќе »

Маноло Бланик повторно ја враќа женственоста: може ли да останете имуни на вакви салонки?

Класичните салонки никогаш не изгледале пософистицирано. Маноло Бланик ја претстави својата најнова колекција на чевли за сезоната пролет/лето 2014. Шпиц-врвот е присутен во секој модел и високите тенки потпетици. Играта со нијансите е неверојатна, доминираат пастелните бои, но и златната ...

Повеќе »

Централната фигура на фетишот дефинитивно знае што прави: Нова колекција на Дита Фон Тиз

Дита е екстравагантна колку и нејзиниот псевдоним. И секогаш знае што прави. Новата секси колекција за долна облека која тукушто ја лансираше е презентирана од неа самата. Во секси колекцијата доминира тантелата, а софистицираните материјали докажуваат дека убавината е во ...

Повеќе »

9-та сезона Моден викенд Скопје: Април обоен во магента

Пролетното издание на Моден викенд Скопје ќе се одржи од 1 до 6 април. Првата априлска недела ќе ја одбележат ревиите на дваесет македонски дизајнери и модни куќи. Наjновиот каталог коj ќе ja следи пролетната сезона, е во знакот на ...

Повеќе »

Сите трендови на едно место за есен/зима 2014/2015: од ревиите во Милано, Лондон, Њујорк и Париз

Од тоа што го видовме на модните писти на ревиите во Милано, Лондон, Њујорк и Париз може да се извлече еден заклучок – ренесансата се враќа. Да резимираме што е заедничко од повеќе модни марки што форсираат како тренд за ...

Повеќе »

Стефан Соколовски, новиот Хелмут Њутн е веќе роден!

Стефан има само 16 години, вљубен е во фотографијата со која се занимава две години. Неговиот извонреден талент покажувда дека за ова младо момче-фотограф допрва ќе слушаме. Фотографирањето го интересирало од мали нозе, но посериозно се „фрлил“ на работа од ...

Повеќе »