МакМода

Мак мода

Филмот Гравитација – модна инспирација за дизајнерите (ФОТО)

Научно-фантастичниот трилер Гравитација во кој главните улоги ги имаат Сандра Булок и Џорџ Клуни стана хит-инспирација меѓу модните креатори кои во новите колекции понудија модели на оваа тема.

Повеќе »

Бунт против модните стереотипи

Осмото издание на „Моден викенд Скопје“, бунтувајќи се против модните стереотипи и нагласувајќи ја потребата да се биде свој и слободен, ќе се одржи од 22 до 30 октомври на различни локации во Скопје.

Повеќе »

Поради овие фотографии фановите на Мис на светот бараат победничката да ја врати круната (ФОТО)

На изборот за Мис на светот победи преубавата Меган Јанг од Филипини. Но, веднаш откако ја доби круната на социјалните мрежи се појавија фотографии на кои Меган провокативно позира за списанието Руж.

Повеќе »