МакМода

Мак мода

Погледнете какви фустанчиња ни носи Orsay за новогодишните празници

Фустанчињата се секогаш омилен избор, а Orsay ни нуди повеќе привлечни модели во празничен дух. Нова година е пред врата, па добро би било со време да се инспирираме за тоа како да се дотераме.  Материјалите се главно светкави, а кроевите ...

Read More »

Магична еуфорија во Скопје Мериот хотел и Дистрикт бар и ресторан

Новата година тивко тропа на нашите врати. Полека, но сигурно се збогуваме со старата, а ќе ѝ посакаме добредојде на онаа што доаѓа, па затоа почнуваме да се прашуваме каде најдобро да ја прославиме оваа вечер. Одговорот на тоа прашање е ...

Read More »

Магична празнична атмосфера во пресрет на новогодишните празници во Рамстор Мол

Големи попусти и голема наградна игра за сите вас Рамстор Мол во пресрет на новогодишните празници обезбеди големи попусти со што овие празници ќе ви ги направи магични. Магичната атмосфера во пресрет на празниците е збогатена со попусти кои најчесто ...

Read More »

&Other stories ни носи пролет/лето 2020

Ако сте носталгични по потоплите денови, модната марка &Other stories има убави вести за вас. Модната марка &Other stories го лансираше новиот тренди водич за костими за капење. На наше задоволство, повторно во мода ќе бидат костимите за капење со точкаст ...

Read More »

Берлин инспирација во новата колекција на HUGO

HUGO не води зад сцената за да ни даде преглед во машката колекција за пролет/лето 2020. Моделите Елијас де Пут и Бенџамин Олисах се во центарот на рекламната кампања. Брендот HUGO овојпат се свртува кон својата ера од 90.години, создавајќи ...

Read More »

Едиторијал ‘East End Girls’ од Mango ни сугерира како да се дотераме за зима 2019

За новиот едиторијал на шпанската модна марка Манго, насловен ‘East End Girls’, позира топ моделот Биргит Кос. Манго ни носи извонредни совети како трендовски да се дотераме за студените денови и вечери. Фотосесијата ја потпишува младиот фотограф во подем Федерико ...

Read More »

PINKO Love Bag – нови чанти кои споделуваат љубов

Моделката Медисон Хедрик, фотографирана од Mert & Marcus, е главно лице во новата кампања на PINKO за есен/зима 2019. Љубовта ја убива омразата, предрасудите, табуата, стереотипите – со ваква девиза брендот PINKO ја стартува новата кампања фокусирана на модните додатоци. Љубовта ги ослободува ...

Read More »

Join Life Upcycled, зимски едиторијал на Зара

Сара Бломквист и Агбет Аби позираат во новиот едиторијал на Zara насловен  Join Life Upcycled за зимската колекција. Модната марка Зара продолжува да го промовира еко стилот. Зимската колекција на јакни е диајнирана од 100 отсто рециклирани материјали. Акцентот пак, е на ...

Read More »

Нов едиторијал од MANGO: East End Girls, погледнете го

Топ моделката Бирџит Кос е ѕвезда во новата рекламна кампања на Mango за колекцијата есен/зима 2019.  Едиторијалот е насловен East End Girls, фотографиран од Фредерико Сорентино, снимен на лондонските улици.Стилот за зимската сезона вклучува палта од вештачко крзно и раскошни ...

Read More »

Денови на „Мојот Градник“ во Сара Фешн и Ред Стар

Денес, 5ти декември стартува акцијата „Денови на Мојот Градник“ во продавниците на Сара Фешн и Ред Стар како и онлајн на sarafashion.mk. Оваа супер акција се однесува на асортиманот на градници од брендовите SF, NBB, DOREANSE, POMPEA и RED STAR. ...

Read More »