МакМода

Мак мода

Ова се најфраерските чизми за есенската сезона, од Mango се!

Додека се уште уживаме во летните денови, „фрламе“ поглед на есенските модни парчиња од „хај стрит“ понудата. Кога сме кај обувките, поточно чизмите, за сега, нема ништо толку попривлечно од „каубојските“ чизми кои ги најдовме во понудата на Манго, и ...

Read More »

Предесенска колекција на & Other Stories

& Other Stories ја лансираше колекцијата за меѓу сезоната лето и есен, а со новите модни парчиња ја најавува раната сенска сезона. Акцентот е на палтата, јакните и џемперите. Палетата на бои е неутрална, доминираат беж нијансата и морнарско сината. ...

Read More »

Северина во Струмица го најави есенскиот тренд на силна црвена нијанса

За настапот во Струмица, популарната хрватска пејачка Северина се фотографираше во романтична модна комбинација – здолниште со асиметричен крој и карнери во силна црвена нијанса, во комбинација со точкаста кошула. Силната црвена нијанса веќе ја гледаме на модните парчиња од ...

Read More »

Стопи се од попусти до -70% во Капитол мол

Нашето секојдневие е исполнето со обврски заради кои имаме помалку време за работите кои ги сакаме, посебно за шопингот кој прерасна во задача и нешто што треба да се заврши набрзина. Сепак, постои едно место каде забавата во шопингот е ...

Read More »

Чанти за есен од новата колекција на MANGO

Какви чанти ќе носиме оваа есен? Според дизајнерите од Манго, во преден план се shopper моделите, но и малите чанти. Летните трендови се пренесуваат и на есента 2019. Така, и понатамо ќе носиме жолти модели и чанти со животински принт. Во ...

Read More »

Поглед на колекцијата на Pal zileri за сезоната есен/зима 2019

Модната марка Pal zileri ја лансираше рекламната кампања за колекцијата есен/зима 2019. Зад фотосесијата стои Солве Сундсбо кој работеше со моделите Кристофер Еинл, Ханс Гобејн, Марк Улц и Николас Ходји. Од клучните модни парчиња за сезоната на постудени денови се издвојуваат ...

Read More »

Која е Коко Капитан, миленичка на Гучи и Вог?

Едни од најинтригантните едиторијали на светските брендови, како што се Гучи, Пако Рабан, Маисон Марџиела, на насловните на Њујорк Тајмс, Дејзд (Dazed), Ем ле Монде (M Le Monde) и Вог (Vogue), се дел од делата на 27-годишната уметница со шпанско ...

Read More »

Garage Sale во Рамстор Мол од 14 до 20 август

Правиме чистка вадиме се надвор Од 14 до 20 август во Рамстор Мол започнува Garage Sale, шопинг настан кој со нетрпение сите го очекувате. Како и секоја година, така и оваа, во Рамстор Мол правиме чистка и вадиме се надвор. ...

Read More »

Creativa.mk, дрвени убавини полни со љубов

Дрвото како материјал е вистинска магија особено кога неговата убавина ќе ја препознае вистински уметник со неверојатно чувство за естетика и магични раце кои создаваат функционална уметност. Не освоија на прв поглед дрвените убавини на Владимир, а особено неговата неверојатна посветеност ...

Read More »

Поглед на есенската колекција на & Other Stories

Модната марка & Other Stories го објави едиторијалот за есенската колекција. Инспирацијата е од француската улична мода на 70-те години. & Other Stories го носи парискиот стил во колекцијата есен 2019. Фустани со макси должина, сомот, плиш и имитација на кожа се ...

Read More »