МакМода

Мак мода

15 фантастични блузи инспирирани од етно стилот (од Mango и од Zara)

Шпанските хај-стрит модни марки Манго и Зара во пролетните колекции ни носат блузи со етно мотиви. Везови инспирирани од народната носија, тантела, помпони, етно врвци и траки од ткаенина…, се само некои од детаљите кои ги красат овие памучни и ...

Повеќе »

Македонски Телеком ги претстави „смарт“ маските за заштита од загадување

Македонски Телеком,  за прв пат во Македонија ги спои технологијата и модата, за повисока цел – заштита од загадувањето. По промоцијата на еко маските на Светскиот конгрес на мобилни технологии во Барселона, Македонски Телеком, организираше моден настан, на кој за првпат во ...

Повеќе »

Mango има преубави костими за капење, погледнете ги!

На листата на „хај стрит“ модни марки кои лансираа линии на костими за капење се придружи и популарната шпанска марка Mango, претставувајќи ја својата колекција наменета за пролет/лето 2018. Линијата содржи многу интересни модели, тука се и популарните црни модели ...

Повеќе »

Топ 10 сандали на висока потпетица од новата колекција на ZARA

Во пролетната колекција Зара ни носи елегантни сандали со нагласени детаљи и принтови. Па, сите оние кои ја сакаат високата потпетица и екстравагантниот стил имаат можност да си го најдат својот чифт од соништата. Трендовските сандали се најчесто високи до ...

Повеќе »

Нови фустанчиња од New Yorker за потоплите денови

Фустанот е симбол на пролетта, па нормално е да го сретнуваме во пролетните колекции на популарните модни марки, а фустанчињата доминираат и во новата колекција од New Yorker. Иако боите не се баш пролетни, туку нијансите се потемни, свежината ни ја ...

Повеќе »

Живи бои, егзотични принтови и трендовски точки во новата колекција на ZARA

Новата колекција на модната марка Зара е насловена „From Paris to Marrakesh“, а изобилува со модни парчиња во силни и живи бои, егзотични принтови и точкести материјали. Моделите се совршени за потоплите денови, лесни и лелеави, од лен и памук, ...

Повеќе »

Хит модни парчиња од пролетната колекција на Mango кои ги носи и Оливија Палермо!

Најпопуларната актуелна трендсетерка Оливија Палермо, која е инспирација за стилот на многу девојки и жени, со над 5 милиони следбеници на Инстаграм, одбра две модни парчиња од Манго кои со задоволство ги носи. Така, на својот Инстаграм профил таа објави ...

Повеќе »

12 модели на впечатливи панталони од новите колекции на MANGO и на ZARA

Што повпечатливи панталони, тоа подобро – за оваа пролет! Модните марки Манго и Зара ни нудат изобилство на многу посебни панталони за потоплите денови. И како да не ја чекаме пролета со толкаво нетрпение?! Ако само помисливте дека овие модели ...

Повеќе »

Spring Fling – Шарена пролет со Stradivarius

Spring Fling е новиот едиторијал од Страдивариус преку кој е претставена пролетната колекција. Модните парчиња се во духот на пролетта, свежи, со многу цветен принт и шаренила, ведри модни парчиња кои го поткреваат расположението. Од плисирани сукњи до бомбер јакни ...

Повеќе »

Погледнете ги овие мантили и јакни од новата колекција на Massimo Dutti

Масимо Дути ни носи преубави елегантни мантили и фраерски јакнични за сезоната на потоплите денови. Мантилите се совршен одговор за секој деловен и елегантен изглед, но погодни се и за свежите пролетни вечери. Јакничките пак, кожени или од тексас, ги ...

Повеќе »