МакМода

Мак мода

Есенски модни изгледи од &Other Stories во бохо стил

За есенската сезона, модната марка &Other Stories ни нуди модни парчиња во бохо стил. Новиот тренд-водич кој претставува дел од новата есенска колекција и советува како да ги комбинираме модните парчиња е насловен ‘New Nomad’. Модната марка се фокусира на лежерната облека ...

Повеќе »

8 модели на чизми од есенската колекција на ZARA

Инспирацијата од 80-те години ја гледаме кај есенските обувки на луксузните модни марки, но таа е присутна и во дизајните на популарните „хај стрит“ бреднови. Зара, на пример, нуди различни модели на чизми за сезоната на постудени денови, во кои ...

Повеќе »

Топ 5 трендовски фустанчиња од MANGO за есен 2018

Фустаните се неизбежно модно парче за секоја сезона, па секако и за есента. А оваа есен МАнго пријатно не изненади со моделите од новата колекција и по дизајните и според популарноста на принтовите. Карираниот принт, кој доминира на модната сцена ...

Повеќе »

Parfois во новата сезона ги има парчињата со кои ќе се изводите од останатите! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

  Новата кампања на Parfois за есен/зима ’18 пристигна и нè  подготвува за студените и „сиви“ денови кои се пред нас. Концептот е инспириран од 80-тите години, декада во која се издигнаа многу безвременски икони. Истовремено, во овој период дојде ...

Повеќе »

„Светло на крајот од тунелот“ во дизајните на  “Vrchkovski – Native Materials”

Кога е дизајнот, функционалноста и еко – убавината во прашање, видовме „светло на крајот од тунелот“ во дизајните на  “Vrchkovski – Native Materials” Инспириран од природните материјали со висока еко – свест при создавањето на секое дело, Љупчо Врчковски создава уметност ...

Повеќе »

Топ 10 модни парчиња со змијски принт за есен 2018 од Mango и од Zara

Змијскиот принт во претстојните сезони ќе го гледаме насекаде околу нас! Јасно е, еден од водечките трендови за сезоната есен/зима 2018 е змијскиот принт. Може да биде и на кожени модни парчиња и на материјали, но и на чантите, чевлите ...

Повеќе »

Топ 12 модели на ниски чизмички со мала потпетица од есенските колекции

Првите есенски дождови кои, сакале ние или не, наскоро ќе не пресретнат, нема да можат да поминат без добар чифт на чизми. Трендовите се менуваат од година в година, па секоја сезона на постудени денови имаме на избор бројни модели ...

Повеќе »

Ултрависоки чизми од Zara за есенската сезона

Чизмите со висина над колениците остануваат во игра и следните сезони, а Зара има ултрасекси модел на ултрависоки чизми. Едноставни се, но истовремено и многу секси, во класична црна боја и со ефект на чорапи. Не се сомневаме дека овие ...

Повеќе »

УЛТРА РАСПРОДАЖБА во Капитол мол од  30ти август до 6ти септември

Време е за попусти, време е за училиште, време е за Капитол мол!   Со над 40 продавници, забавен центар за најмалите, и одлични места за забава со пријателите Капитол мол секогаш нуди нешто повеќе. Уживањето, забавата и моментите кои ...

Повеќе »

Палтата од MANGO за сезоната есен/зима 2018 се преубави! (Топ 20 модели)

MANGO има вистински ѕвезди-палта за постудените денови. Крајот на летото ни го носи и првиот поглед на колекциите есен/зима од популарните модни „хај-стрит“ марки, а кога станува збор за палтата, модната приказна е веќе заокружена, а одлуката донесена – Манго ...

Повеќе »