МакМода

Мак мода

Топ 10 комбинезони од MANGO за стилизирано лето 2019

Омилено парче облека, особено во текот на летото, комбинезонот има повеќе предности, меѓу кои најважната – со едно модно парче добиваме целолесен изглед. Во потрага по нов пар модерни комбинезонки, се задржуваме во Манго, каде изборот е голем и разночилен ...

Повеќе »

Годишна изложба на модни креации во организација на Интернационалниот институт за мода „Изет Цури”

Во петок, на 28 јуни, во 19ч, во изложбениот простор на Даут-Пашиниот амам во Скопје традиционално ќе се одржи отворањето на четвртата годишна изложба на модни креации во организација на Интернационалниот институт за мода „Изет Цури” од Скопје. На изложбата, ...

Повеќе »

Bella Roma: 11 летни модни изгледи од ZARA

Zara TRF го лансираше едиторијалот насловен Bella Roma за лето 2019. Модната марка Зара не води на прошетка низ Рим за да ни ги претстави новите модни трендови. Дуото манекенки за новиот едиторијал позира во модели од летната колекција презентирајќи ни како да ...

Повеќе »

Машки костими за капење од Women secret

Машките костими за капење се дефинитивно едни од облеката која најтешко се одбира. Често шопингот станува ноќен кошмар зашто во продавниците многу повеќе има женски костими за капење, па затоа треба да се поминат многу повеќе продавници за да се ...

Повеќе »

Нови модни парчиња со полка точки од & Other Stories

Облечете се трендовски ова лето во знакот на точкастиот принт со новите модни парчиња од & Other Stories.  Ако сте од оние кои го обожаваат принтот со полка точки, еве една убава вест – надополнувањето на летната колекција на & Other Stories ...

Повеќе »

Елегантни сандали со високи потпетици со потпис на MANGO

Денес и официјално ни почнува летото. Па, ако не се снабдивте со чифт сандали на високи потпетици, преубав избор има во Манго. Во помош ви пристигнуваме ние со нашиот избор на 9 клучни модели од Mangо. За оние кои ја сакаат ...

Повеќе »

Мери Петреска: Со овие здрави и вкусни „липо“ рецепти слабеењето е песна!

Откако пред три години започнала со сосема нов режим на исхрана, Мери Петреска која тогаш имала 104 килограми, успеала да се ослободи од цели 38 килограми, трансформирајќи се во вистинска убавица. Трансформацијата спроведувана со протоколот на липосукциска исхрана траела една ...

Повеќе »

„Decorations“, причина повеќе да подарите без повод

Колку љубов е потребно да се создат овие убавини?! Креативноста е вродена, а чувството за убави нешта е резултат на незапирливата инспирација. Симона е дамата која стои позади младиот креативен бренд „Decorations“ кој го забележавме на социјалните мрежи, а тоа ...

Повеќе »

SF PREMIUM | Нов бренд и најлуксузна продавница за долна облека

„Кралицата доаѓа… најлусузната продавница за долна облека… SF PREMIUM... Квалитет над луксуз. Секогаш. Секаде.“ Вака голем дел од нашите познати личности од естрадата ја најавуваа најлуксузната продавница за долна облека во градот. Телевизиските и радио рекламите кои ги слушавме и ...

Повеќе »

Must-have парче за ова лето: Каролина во Mango заводлив комбинезон

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова лето подготвивме низа на нови фотографии и модни инспирации за сите жени од брендот Mango. Најпрактично парче облека за ова лето е комбинезонот! Совршен за секоја девојка, за дневни ...

Повеќе »