МакМода

Мак мода

Топ 10 модели на високи чизми во впечатлива боја

Високите чизми, над колениците, се омилените обувки за оваа есен/зима, а доколку сте подготвени да внесете бои во есенските денови, одлучете се за нов чифт чизми во црвена, зелена или сина нијанса. Може да се плишани, од „превртена“ кожа, платнени ...

Повеќе »

Плишано фустанче од Bershka вредно за внимание

Погледнете го ова розово плишано фустанче од Бершка во кимоно стил. Веруваме дека многу брзо ќе се распродаде. Фустанчето со преклоп има макси должина и може да се носи во секоја свечена пригода, но лесно од него може да направиме ...

Повеќе »

Ја видовте шарената колекција од Zara? Одлична е за весели студени денови

Џемпери, блузи, предимензионирани шалови, волнени капи…, сите се украсени со весели бои и помпони! Оваа мини зимска колекција во која доминираат волната и плетките, ќе ги развесели и најстудените денови, а секако и ќе ве стопли. Мини колекцијата е составена ...

Повеќе »

По овие панталони од MANGO „полуде“ Инстаграм

Карираните панталони од Манго со висок струк, впечатлив ремен со тока, и во машки крој, се главна ѕвезда на социјалните мрежи. Модните блогерки ги комбинираат на различни начини, а одлично „стојат“ и со спортска маичка и бели патики, како и ...

Повеќе »

Топ 3 есенски модни парчиња од Zara кои веднаш се распродаваат

Како и секоја сезона и оваа постојат модни парчиња кои веднаш се продаваат, а такви три има во есенската колекција на шпанската модна марка Зара. На врвот на листата на чекање се наоѓа кимоното од зелен плиш. Предимензионираниот џемпер со ...

Повеќе »

5 модели на црвени чевли од есенските колекции на „хај-стрит“ модните марки

Црвените чевли секогаш внесуваат шарм во изгледот без разлика дали сме дотерани или носиме „искинат“ џинс. А на наше задоволство, исто како и црвените чизми, оваа сезона црвените чевли со дискретна потпетица се во центарот на модниот интерес. Ги наоѓаме ...

Повеќе »

Што ни носи новата колекција на ZARA

Шпанската модна марка Зара во новата колекција дизајнирана за сезоната есен/зима 2017 акцентот го става на уникатните материјали. Колекцијата е насловена Smooth Textures, а за потребите на рекламната кампања позира популарниот модел Еди Кемпбел. Плишот, карираните материјали и ригите се главни ...

Повеќе »

„Halloween“ колекција од Women’ Secret (не пропуштајте ги промотивните цени!)

Убава вест ни доаѓа од модната марка за долна облека Women’ Secret. Имено, производите од „Halloween“ линијата може да ги купите со промотивни цени сè до крајот на месецот, односно 31 -ви октомври. А колекцијата изобилува со преубави и секси модни парчиња! ...

Повеќе »

Со мултимедијална презентација на Ирина Тошева заврши 16. издание на Моден викенд Скопје

Шеснаесеттиот Моден викенд Скопје под мотото #Stopthetraffik заврши на 25 октомври во „Иновативниот центар на Македонски Телеком“ со мултимедијална презентација на Ирина Тошева, поддржана од topsi.mk. Циклусот песни за Дениција од Петре М. Андреевски се инспирација за новата колекција есен/зима ...

Повеќе »

3 џемпери од STRADIVARIUS вредни за внимание

Во разноличната понуда на џемпери од есенските колекции издвојуваме три фаворити поради специфичниот детаљ – панделката. Имено, меките џемпери на грбот имаат длабок изрез кој „под контрола“ го држи една свилена, црна панделка. Во продажба се во Stradivarius, а слични модели ...

Повеќе »