МакМода

Мак мода

„Under The Sea“ од Parfois мириса на море, летото – мириса на Parfois

Новата колекција од Parfois насловена „Under The Sea“ („Под морето“) е инспириран од поморските мотиви и животот на морското дно, а идејата DIY, односно – „направете сами“ сега добива особена важност. Брошовите се главни ѕвезди за топлите денови, а тие ...

Повеќе »

7 кошули со „балон“ ракави од популарните модни марки

Упатените во светските модни трендови добро знаат дека сезонава ѕвезди се кошулите со „паф“ ракави, па доколку ги барате, да – ги има и кај нас во најразлични модели и бои. Некои од нив се дотолку фенси што ги содржат ...

Повеќе »

Made For Sun – Zara ја претстави летната колекција

Со едиторијал насловен Made For Sun модната куќа Зара ја претстави летната колекција. Акцентот е ставен на цветните материјали како и тропските принтови, а колекцијата содржи најразлични модни парчиња, од мини фустанчиња до широки панталони налик на шалвари, шарени топови, ...

Повеќе »

10 мини бели фустанчиња од пролетните колекции на популарните модни марки

Заборавете на малиот црн фустан за сезоната на потопли денови. Белите „мали“ фустанчиња како никогаш претходно се толку форсирани, но и слатки. Со мини должина, најчесто со „спуштени раменици“, некои со везени апликации, други пак со додаток-карнерче. Одлични се за ...

Повеќе »

7 фустани од Liu Jo совршени за матурските дотерувања

За оние кои го сакаат софистицираниот и елегантен изглед еве седум идеи за дотерување со помош на неговото величество-фустанот. Во пролетната колекција на Liu Jo наоѓаме фустани кои можат да се носат во секакви свечени пригоди, коктел-забави или на матурската ...

Повеќе »

Нова колекција од Bershka за музички фестивали и летни журки

По примерот на другите модни марки кои лансираа колекции наменети за фестивалските денови, и Bershкa ни носи модни парчиња кои се прилагодени за стилот на журките под отворено небо. Од разиграни фустанчиња во кежуал стил до тексас модели со везени ...

Повеќе »

6 фустанчиња со спуштени раменици од Mango

Фустанчињата кои ни ги откриваат рамениците се тренд за сезоната пролет/лето 2017, а најубави модели најдовме во Манго. Ја нагласуваат женственоста, одлични се за кежул изглед, но и за вечерно дотерување кога ги комбинираме со сандали на висока потпетица. Додаваме ...

Повеќе »

10 слатки модни изгледи од пролетната колекција на Pull&Bear

Младите можат да уживаат во кежуал стилот кој ни го носи популарната модна марка Pull&Bear. Од фустанчиња со карнер и цветен принт до искинат џинс и предимензионирани тексас модели, модните парчиња за пролет/лето лесно се комбинираат и со костими за капење. ...

Повеќе »

Replay Touch – најпосакуваните фармерки за пролет/лето 2017

Ирина Шаик, Џоан Смолс и Стела Максвел позираат во најпосакуваните фармерки за оваа сезона – Replay Touch, фармерки од новата генерација кои „стојат“ како сопствена кожа. Нијансите се преубави, од темносина до светло сина, сива, бела, розова и маслинесто зелена боја. ...

Повеќе »

7 свечени изгледи од Х&М совршени за модерни матурантки

По најавата на почетокот на оваа година, шведската модна марка ја лансираше колекцијата Conscious Exclusive наменета за свечени пригоди. Модните парчиња се веќе во продажба во Х&М продавниците низ светот, како и онлајн. Па, матурантки, доколку размислувате како да се дотерате ...

Повеќе »