МакМода

Мак мода

Ленени модни парчиња од Манго за пријатно лето

Топлите летни денови бараат пријатни и лесни материјали за носење, а на врвот се наоѓа ленот. На граница меѓу класик и тренди, ленот е еден од материјалите кои се совршени за жештините, а погоден е да го носиме и на ...

Повеќе »

3 костими за капење со висок струк од BERSHKA

Трендот на костими за капење со висок струк за ова лето го исфорсираа трендсетерките преку социјалните мрежи. Ваквите костими поседуваат ретро шарм, потсетувајќи не на костимите кои порано ги носеле нашите баби. Секако, дизајнирани се на модерен начин и со ...

Повеќе »

10 шармантни фустанчиња од DESIGUAL за весело модно лето

Модната марка DESIGUAL секогаш ни носи радост благодарение на веселите модни решенија со живи бои. За топлите денови не можеме да ги заобиколиме фустанчињата од пријатен материјал од оваа модна марка кои се погодни за носење во различни пригоди. И оправдано ...

Повеќе »

Топ 10 дводелни костими за капење од women’secret за секси жешко лето

Не размислувајте двапати – најголем избор на костими за капење (едноделни и дводелни) ќе најдете во брендираната продавница women’secret  во Скопје сити мол. А ние овојпат одбравме 10 најубави модели на дводелни костими за капење по наш избор. Во фокусот на ...

Повеќе »

4 ленени фустанчиња од Манго кои се спас за горештините

Ленот е најдобриот материјал кој може да го одбереме за топлите денови. Природен и проѕирен во комбинација со ведри бои создава модни парчиња во кои полесно се дише. Со ленено фустанче може да одите и на работното место, но и ...

Повеќе »

Костими за капење од DESIGUAL за поетично лето

Убави како поезија… Не освоија од „прва“ костимите за капење од летната колекција на модната марка DESIGUAL. Со весели бои, тропски и цветни принтови, овие костими за капење ја нагласуваат нашата женственост и позитивна страна. Па доколку не сте се „стокмиле“ ...

Повеќе »

15 фенси модни парчиња од бел тексас од популарните „хај стрит“ брендови

Пријатен за носење во текот на летото, белиот тексас и годинава е ѕвезда на гардероберот. Го носиме во комбинација – бело од „главата до стапалата“ или пак, го разигруваме со пругасти или цветни модни парчиња, со шарен и впечатлив накит, ...

Повеќе »

12 едноделни костими за капење кои ги сакаме сега и веднаш!

И едноделните костими за капење за ова лето ги следат трендовите на актуелната гардероба, па така во понудата на популарните модни марки наоѓаме трендовски парчиња со „спуштени раменици“, со цветен принт, со светкави додатоци (или целите светкави), или во црвена ...

Повеќе »

Наш фаворит на костим за капење од GUESS

Топ моделот Елизабет Тарнер и годинава, како и минатата година, е ѕвезда на рекламната кампања на модната марка GUESS рекламирајќи ја летната колекција на костими за капење и долна облека. Додека лани бевме воодушевени од карираните костими со висок долен дел ...

Повеќе »

Цветни долги летни кошули од Зара

Добра вест за сите кои го сакаат цветниот принт. Цветните проѕирни кошули од Зара со должина на миди фустан ќе ја разиграат секоја едноставна модна комбинација. Одлично се комбинираат со фармерки, а доколку ни пречи проѕирноста можеме под нив да ...

Повеќе »