МакМода

Мак мода

Матурантки, погледнете ги овие чипкасти фустанчиња од пролетните колекции

Матурантките имаат предност, па затоа ним им се обраќаме. Иако ваквите чипкасти фустанчиња со задоволство ќе си ги носиме и ние во сезоната на потопли денови. Годинава во пролетните колекции на популарните хај-стрит модни марки, лесно ќе најдете соодветно чипкасто ...

Повеќе »

Помпон сандали што ги носиме оваа пролет/лето

Чевлите наречени помпон поради „топчињата„ на нив, беа вистински хит ланската година, а годинава таквите сандали се достапни во линиите на популарните хај-стрит брендови. Mango, Pull & Bear и Stradivarius, се три модни марки каде можат да се најдат неколку ...

Повеќе »

Елегантно црно-бело бегство со новата колекција од Liu Jo

Главни лица во кампањата за новата колекција на Liu Jo се топ-моделите Марта Хант и Џасмин Тукс. Во колекцијата за пролет/лето 2017 на миланската модна марка доминираат класичните црна и бела боја кои се совршени за елегантни изгледи. Од луксузните ...

Повеќе »

Колекција на костими за капење од Pull & Bear

Уште една популарна модна марка ја претстави својата колекција на костими за капење за лето 2017.  Pull & Bear за ова лето ни предлага неколку едноставни модели на кои се додадени трендовски детаљи. На пример, во игра се металик нијансите, но ...

Повеќе »

Барате трендовски кожени јакни во боја? Ги има во продавниците и преубави се!

Кожената јакна никогаш не излегува од мода и е едно од најизносените модни парчиња што го имаме во гардероберот заедно со фармерките. Сезонава пак, актуелни се кратките кожени јакни во мото стил во силна или пастелна нијанса. Ги наоѓаме во ...

Повеќе »

Матурантки, погледнете ги овие преубави сандали на платформа со пристојни цени!

Матурските прослави знаат да предизвикаат вистинска главоболка особено кога се чевлите во прашање. Облеката некако однапред ја одбираме, а за чевлите се одлучуваме во последен миг, и оттука настанува проблемот. За да го надминете, земете предвид дека отворените сандали со ...

Повеќе »

Велигденски свет без граници во Skopje City Mall

  Во пресрет на Велигденските празници, нашиот најголем трговски центар, Skopje City Mall повторно ќе не зближи и ќе не изненади со богата и разновидна програма за сите генерации. Почнувајќи од утре па сѐ до 17ти април, на приземјето во ...

Повеќе »

Популарни дизајнерски чевли и нивните „хај стрит“ верзии

Подеднакво како во светот на облеката, модните трендови донесоа очекувани класици и неочекувани новитети во светот на чевлите. Најистакнати меѓу нив се таканаречените loafer, mules и slides модели кои во новата сезона ни носат совршен спој на класичното и трендовското. ...

Повеќе »

Плишани сандали од популарните модни марки, супер се за свечени пригоди и матурските вечери!

Раскошниот плиш ја одбележа зимската сезона, но овој тренд продолжува и во пролетните и летните месеци. На ред се сандалите од плиш, кои лесно се комбинираат и за на разботното место како и за свечени пригоди и забави. Матурантки, не ...

Повеќе »

MANGO ја слави различноста со априлската кампања

Интересна априлска кампања ни доаѓа од Манго, која ја претставува новата колекција. Во кампањата се вклучени модели на возраст од 20 до 63 години, а фотографиите се направени во Калифорнија. Четири прекрасни жени овојпат ги носат моделите на Манго, сите ...

Повеќе »