МакМода

Мак мода

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на модната марка & Other Stories за пред-летната сезона 2021. & Other Stories нуди дизајни носливи пред летото 2021 година за сончевите денови. Акцентот е на фустаните со набразни ракави ...

Read More »

Mango Committed 2021, колекција дизајнирана за пролет/лето со еко-материјали

Моделката Фелис Ноурдхоф позира за колекцијата на Манго за сезоната пролет/лето 2021. Одржливоста продолжува да биде во првите редови на модната индустрија, а Манго нуди дизајни за сочувување на животната средина за потоплите денови во 2021 година со новата колекција Mango ...

Read More »

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, со новата колекција насловена Boldness посветена на костимите за капење. За рекламната фотосесија позира моделката Ребела Ли Лонгендик преентирајќи повеќе видови на едноделни и дводелни костими за капење. Ретро стилот ...

Read More »

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на новиот мирис на Москино за пролет 2021. Моделката од Нов Зеланд се појавува во кампањата за парфемот Moschino Toy 2 Bubble Gum, фотографирана од дизајнерот Џереми Скот. Облечена ...

Read More »

Бохо колекција на H&M фокусирана на колоритноста

Подгответе се за новиот бохо тренд со новата колекција на H&M наречена: Color Story. Со фокус на принтови во силни бои, како и опуштени силуети, ова е втората колекција на модниот гигант за пролет 2021 која ни носи иновативни приказни. ...

Read More »

Пролетен впечатлив стил кој на сите ни го привлекува вниманието  

  За прв пат на на блогот на B Watch има гостин. Тоа е Maryse, поради нејзиниот урбан стил и изострен вкус за модата сакавме да видиме како часовниците и модните детали ќе се вклопат во нејзиното секојдневие. Be URBAN, be BOLD М: Целосно ...

Read More »

Радмила од Богданци и Мартин од Битола, лица со оштетен слух го отворија во Битола првото знаковно кафуле 

Радмила Периќ и Мартин Ангелов, кои минатата година  отворија кафуле во Скопје, заради пониски трошоци, а и заради градот кој е познат по културата на пиење на кафе, го преселија истото во родниот град на Мартин, Битола.   Кафетеријата “Улав ...

Read More »

Technicolor/ Нова капсулна колекција на Росица Мршиќ

Модната дизајнерка Росица Мршиќ создаде капсулна колекција која ја одразува нејзината визија за потребите на времето кое го живееме: топла, опуштена, секојдневна а во исто време колекција со изразен дизајнерски импулс. Колекцијата е лесна за носење во текот на целиот ден, без ...

Read More »

Лежарна и шик, поглед на пролетната тексас колекција од ZARA

Тексасот никогаш не излегува од мода, а за пролет-лето 2021 година, Зара ни открива нови сини стилови совршени за сите „кежуал“ излегувања. Водечко лице на кампањата е моделката Ања Рубик која позира во шик-сини фармерки на шпанската модна марка. Освен ...

Read More »

& Other Stories ни носи пролетна колекција во нијанса на фстаци

Време е за промена на сезоната, а зелените фстаци се  супер начин да ја разубавите вашата гардероба. Токму нијансата на зелен фстак е главна ѕвезда во пролетната колекција на популарната „хај стрит“ модна марка & Other Stories. & Other Stories ни ...

Read More »