Убавици

Три титули за Македонија на LITTLE MISS&MISTER GALAXY 2019

Минатата недела во Банско, Бугарија, се одржа детски избор за убавина, Little Miss&Mister Galaxy 2019, на кој во неговата возрасна категорија победи 8-годишниот Садат Јакупи, претставник на Македонија. Големиот успех тој го зачини со уште една титула –  Top Model ...

Повеќе »

Избор за убавина QUEEN of EURASIA: Македонката Сандра Стефановска ја освои круната

Македонката Сандра Стефановска ја освои круната на изборот за убавина „Кралица на Евроазија“ кој завчера вечер се одржа во Анталија, Турција. 25-годишната Сандра од Скопје овој голем успех го направи во конкуренција на 40 девојки од исто толку држави од ...

Повеќе »

QUEEN OF BRILLIANCY INTERNATIONAL 2017: Македонката освои две титули

Вчеравечер во Таичунг, Тајван, се одржа финалето на изборот за QUEEN OF BRILLIANCY INTERNATIONAL 2017. Македонија ја претставуваше 20-годишната Ана Трајковска која направи голем успех освојувајќи ја титулата втора придружничка, во конуренција на 60 девојки од исто толку држави од ...

Повеќе »

Македонската убавица Надица Димковска се врати со титула од Кина

Финалето на изборот за интернационална кралица на туризмот за 2015 година кое се одржа во Кина, донесе уште една титула за наша убавица. Надица Димковска во конкуренција на 70 претставнички од исто толку држави од целиот свет, ја освои титулата  ...

Повеќе »

Јована Нешова со нови модни договори: The look of the year

Македонската убавица Јована Нешова беше македонски претставник на изборот The look of the year, кој неодамна се одржа во Сицилија, Италија. „Изборот го организира Јелена Ивановиќ која е сопственичка на модната агенција Модел скаунтинг офис. По престојот во Белград, потоа ...

Повеќе »

Македонската убавица Елена Анѓеловска – втора на Мис Глоуб

Македонската мисица Елена Анѓеловска беше избрана за втора придружничка на изборот „Мис Глоуб“ кој синоќа се одржа во Торонто. Анѓеловска успехот го постигна во конкуренција на 60 натпреварувачки од целиот свет. Во Торонто ја претставуваше Македонија, откако победи на изборот ...

Повеќе »

Мисицата Елена Анѓеловска утре ќе се бори за круната на Мис Глоуб во Торонто

Утревечер во Торонто ќе се одржи финалето на Мис Глоуб. Македонска претставничка на овој избор за убавина е Елена Анѓеловска. Учесниците веќе три недели се во Торонто каде се подготвуваат за големото финале. Елена во Канада е со екипа од ...

Повеќе »

Убавата саксофонистка, Александра Илиева

Струмичанката Александра Илиева студира класична музика, но експериментира и со други жанрови. Оваа убава девојка е родена во музичко семејство во кое музиката отсекогаш била центар на вниманието. Татко и е обоист, професор по музика, а нејзините две сестри исто ...

Повеќе »

Мис Европа Континентал: Македонката најфотогенична

На изборот за Мис Европа Континентал 2015, македонската претставничка Ана Трајковска од Тетово (19) ја освои титулата втора придружничка и мис на фотогеничност. Изборот се одржа во хотелот Минерва во Салерно, Италија, а учествуваа околу 90 девојки од Европа. Македонија ...

Повеќе »

Ива Михајловска е победничка на Miss Summer Internatiomal

  На изборот за Miss Summer Internatiomal кој се одржа на Кипар, победи претставничката на Македонија, 24-годишната Ива Михајловска од Скопје. На овој избор за убавина од Македонија се претставија шест девојки, сите од Модното студио Црнокрак, а дури четири ...

Повеќе »