Убавици

Ива Михајловска е победничка на Miss Summer Internatiomal

  На изборот за Miss Summer Internatiomal кој се одржа на Кипар, победи претставничката на Македонија, 24-годишната Ива Михајловска од Скопје. На овој избор за убавина од Македонија се претставија шест девојки, сите од Модното студио Црнокрак, а дури четири ...

Повеќе »

Од модната писта на улиците: Тие обични девојчиња, манекенки!

На модната писта изгледаат сериозно, со многу шминка, во скапи креации, со средени фризури, на високи потпетици…Но, зад таа маска стојат нежни лица, телесни градби на девојченца кое едвај ја пречекориле својата 18-та година од животот (некои веројатно и уште ...

Повеќе »

Елена Анѓеловска – Мис на Македонија 2015 за Мис Глоуб

Заврши изборот на Мис на Македонија за Мис Глоуб, победничка е 21-годишната Елена Анѓеловска. По двомесечна турнеја низ Македонија, вчера во хотел Романтик на Велешко Езеро се одржа големото финале на кое се претставија најубавите кандидатки од целата држава. Победи ...

Повеќе »

Финале – Мис на Македонија за Мис Глоуб 2015

Завршница на изборот за Мис на Македонија 2015 за Мис Глоуб. По полуфинаните вечери кои изминатите два месеци се случуваа во сите поголеми градови низ Македонија, в четврток во хотел Романтик на Велешко Езеро ќе се одржи големото финале на ...

Повеќе »

Продолжува турнејата за избор на Мис на Македонија за Мис Глоуб 2015

  В недела кандидатките ќе се претстават во кочани во „Либеро-кафе“, а во понеделник во Куманово во „Касапски круг“. Големото финале ќе се случи во Хотел Романтика на Велешко Езеро на 10-ти септември. Вкупната победничка ќе ја претставува Македонија на ...

Повеќе »

Три титули за Македонија на Мис и Мистер Гранд Си Галакси

Минатиот петок во Пловдив, Бугарија, се одржа финалето на изборот за Мис и Мистер Grand Sea Galaxy 2015. Македонија на изборот за мис ја претставуваат 18-годишните Ана Трајковска од Тетово и Ангела Василевска од Скопје, а на изборот за мистер ...

Повеќе »

Тим од соништата: Кара Делевињ и Кејт Мос се новите лица на МАНГО за есен/зима 2015

Кога два најпосакувани модели на денешницата ќе се спојат со една од најпосакуваните модни марки, не постои сомнеж дека резултатот ќе биде фантастичен. Кејт Мос и Кара Делевињ се дел од кампањата на Манго за есен/зима 2015. „За првпат работам ...

Повеќе »

Македонската убавица Емилија Розман на Мис Фешн ТВ

  На годинешниот избор за убавина Мис Фешн ТВ ќе учествува и македонската манекенка Емилија Розман. Изборот за убавина кој е во организација на популарната телевизија Фешн ТВ, ќе се одржува во Кипар од 7 до 16 јуни. Местото на ...

Повеќе »

Модната агенција Подиум во потрага по модели

Модната  агенција „Подиум“ која воедно е и официјалната модна агенција на Моден викенд Скопје ги повикува сите девојки и момчиња да бидат дел од курсот за модели кој ќе се одвива во текот на јуни и средината на месец јули. ...

Повеќе »

Македонски победници на Мис и Мистер Галакси 2015

Во концуренција од над 50 учесници од целиот свет, Македонија имаше три претставници и сите се враќаат со титули. Минатиот викенд во Банско, Бугарија, се одржа изборот за Мис и Мистер Галакси 2015, за деца и тинејџери. За Прва принцеза ...

Повеќе »