Убавици

Македонката Симона Станковска победи на Мис Медитеран

Викендов во Кипар се одржа финалето на изборот за убавина Мис Медитеран 2015. Победничка е Македонката, Симона Станковска. Во конкуренција со 20 убавици од исто толку медитерански држави, на изборот Мис Медитеран 2015 победи Симона Станковска. „Пресреќна сум, не е ...

Повеќе »

Симона Станковска ќе ја претставува Македонија на Мис Медитеран 2015

В сабота (17 јануари) во Киренија, Кипар, ќе се одржи изборот за Мис на Медитеранот 2015. Македонија ќе ја претставува 19-годишната Симона Станковска од Скопје, позната како модел од Модното студио Црнокрак и како водителка на естрадниот магазин Бекстејџ. Симона ...

Повеќе »

Најдоброто од 2014: Прашајте ги странците -Пет причини зошто Македонката е посебна жена

Ако прашате било-кој странец кој престојувал во Македонија, ќе ви одговори дека Македонката е прекрасна жена. Постојат многу причини да се вљубите во Македонија, но една од најголемите, велат, е самата таа – Македонката. И постојат многу причини да се ...

Повеќе »

Календарот на Пелистерка – симбиоза на убавите жени од Македонија и бенефитите на водата

Македонската компанија за вода и безалкохолни пијалоци, Пелистерка, вчера и официјално го промовираше петтиот, традиционален календар како симбиоза на убавите жени од Македонија и бенефитите на водата. Сензуалноста на водителката Маријана Станојковска и пејачките Аделина Тахири и Тамара Тодевска, се ...

Повеќе »

Наталија Стојаноска е Лице на годината за Македонија

Манекенката Наталија Стојаноска (19) која победи на регионалниот избор за Лице на годината кој се одржа во Белград, е претставничка на Македонија за светскиот избор за Лице на Годината. На светкиот избор за Лице на годината кој ќе се случува ...

Повеќе »

Мики Црнокрак: Сите доживеавме едно прекрасно „благодарам“ од Велковска!

Во редакцијата на макмода.ком пристигна имеил од Модното студио Црнокрак во кој се објаснува како изгледал изборот на Мис на Македонија за Мис на светот. Ви ја пренесуваме содржината: „Во клубот Театро во центарот на Скопје по неколку неуспешни обиди ...

Повеќе »

Надица Димковска вечер ќе ја претставува Македонија на Мис Глоуб

Вечер (сабота) во Скадар, Албанија, ќе се одржи големото финале на избор за Мис Глоуб 2014. Македонија ќе ја претставува 19-годишната Надица Димковска која минатиот август победи на изборот за Мис на Македонија 2014 за Мис Глоуб. Надица заедно со ...

Повеќе »

Македонски убавици на ревијата на Сузана Сусури

Елена Анѓеловска, Симона Станковска и Антонија Локвенец, манекенки од Модното студио Црнокрак, заедно со своите колешки од Албанија, презентираа модели на ревијата на модната креаторка од Косово, Сузана Сусури. Сусури новата колекција ја претстави во луксузниот хотел Оферта де лукс ...

Повеќе »

Фотосесија: Секси долна облека која ги слави женските „плус-сајз“ облини

Големо враќање на сексапилноста на заоблените жени како пример за природна убавина. Едиторијалот насловен „Фам фатал“ за списанието Гласбук ги слави женските облини преку раскошните „плус-сајз“ модели кои позираат во долна облека. Пред објективот на фотографот Мишел Џорџ, облечени во ...

Повеќе »