Убавици

Супермоделите одговорија на ледениот предизвик: На која најдобро и стои кофата?

Добар дел од славните модели одговорија на ледениот предизвик поливајќи се со кофа со студена вода или мраз.   Феноменот наречен Ice Bucket Challenge продолжува, а славните модели не останаа без одговор на овој предизвик. Од Кејт Мос, Наоми Кемпбел, ...

Повеќе »

Надица Димовска е новата Мис на Македонија за Мис Глоуб

Во хотелот Романтик во Дојран се одржа финалето на изборот за Мис на Македонија за Мис Глоуб, а победи 19-годишната Надица Димовска од Скопје. Прва придружничка е 16-годишната Ивана Ѓорѓиевска од Скопје, а втора придружничка е Ангела Ставревска (16) од ...

Повеќе »

Финишира турнејата за избор на Мис на Македонија за Мис Глоуб

Во една од последните полуфинални вечери кандидатките на изборот за Мис на Македонија за Мис Глоуб настапија во Скопје, во Скејт паркот на кејот на Вардар. Победи Ивана Ѓорѓиевска, прва придруничка беше Надица Димковска, а титулата втора придружничка ја освои ...

Повеќе »

Целосна фотосесија на Ирина Шаик за Аква Бендита

Можеби сламениот шешир го чува телото, барем од сончевите зраци. Ирина Шаик ја промовира новата колекција на костими за капење на Аква Бендита. Во тренд се принтовите од птици и животни, барем според новата колекција на модната марка за долна ...

Повеќе »

Диетниот режим на Меган Фокс

Само пет месеци по породувањето глумицата ја врати совршената форма на телото. Додека се бара билет повеќе во кино салите за обработката на филмот Нинџа Желки во кој Меган Фокс има една од главните улоги, нејзините фанови се интересираат како ...

Повеќе »

Адриана Лима во нова фотосесија за Викторија сикрет

Топмоделот Адриана Лима која од 2000-та година е ангел на марката за долна облека Викторија сикрет во нов фото-предизвик кој (повторно) ги растрепери срцата на нејзините бројни обожаватеели. Би рекле ли дека оваа 33-годишна убавица е мајка на две деца?

Повеќе »

Пирели календар 2015: полничката убавица Кендис Хафин го поместува погледот на женската убавина

По прославата на педесеттата годишнина на Пирели со историските необјавени фотографии од 1986 година на легендарниот Хелмут Њутн, новиот календар Пирели ја најавува новата ера фокусирана на модните иновации. Како што беше најавено, прочуената компанија за производство на гуми за ...

Повеќе »

Вечер во Скопје продолжува турнејата на избор за Мис на Македонија за Мис Глоуб

Вечер во клубот Инвино во Скопје продолжува турнејата на финалистките на изборот за Мис на Македонија за Мис Глоуб. По претставувањето на финалистките вечерва во Скопје, турнејата продолжува утре во Прилеп, на базенот Амфора, в петок во дискотеката Баракуда во ...

Повеќе »

Мис на Македонија за Мис Глоуб

Викендов финалистките на изборот за Мис на Македонија 2014 за Мис Глоуб настапија во Струмица и во Куманово. Во Струмица во клубот Селект победи Андера Ковачева, прва придружничка беше Ана Марија Таневска, а титулата втора придружничка ја освои Ивана Ѓеоргиевска. ...

Повеќе »

Мис Планет 2014: Македонката Ива Михајловска со титула Мис топ модел

Во монденското црноморско летувалиште Свети Влас во Бугарија се одржа изборот за убавина Мис Планет 2014 со учество на 40 девојки од исто толку држави од светот. Победничка на овој избор е претставничката на Русија Ана Сорокина, прва придружничка е ...

Повеќе »