Убавици

В сабота вечер ќе се случува финалето на изборот за Зимска убавица

Турнејата на зимските убавици заврши, а финалната вечер е закажана за сабота, 22 март. Финалето на овој избор за убавина ќе се случува во Куманово во дискотеката Лолипоп. Победничката Зимска убавица 2014 ќе ја претставува Македонија на еден од интернационалните ...

Повеќе »

Зимска убавица 2014: Во Скопје победи Ивана Ѓеоргиевска, турнејата продолжува понатаму

Викеднов финалистките престојуваа во Скопје, учествуваа на неколку модни ревии на Саемот за венчавки, беа дел од повеќе фотосесии и се претставија во клубот Театро. Победничка во Скопје е скопјанката Ивана Ѓеоргиевска. Прва придружничка е Ана Марија Танеска исто така ...

Повеќе »

Македонска убавина: Запознајте ја Катерина Урдова, девојката по која воздивнува модниот свет

Уште една успешна македонска убавица ја освојува светската модна сцена. Катерина Урдова се почесто ни се насмевнува од страниците на светските модни списанија. Кариерата на модел ја започна во Скопје, но оваа прекрасна девојка одамна ги надмина границите на својата ...

Повеќе »

Фантастична топлес фотосесија на Кејт Мос за „заборавениот диносаурус наречен фраер“

Кој рече дека Мос се мислела дали да се разголи? Поверојатно е дека се мислела за кој „фраер“ да се расоблече, па изборот падна на оној „заборавениот диносаурус наречен фраер“ – списанието Луи кое неодамна одново се врати на медиумската ...

Повеќе »

Запознајте ја Марта Девилиш, алтернативен модел

Креативна, инспиративна, атрактивна и шармантна. Мартина Димоска позната како  Марта Девилиш се восхитува на пинап девојките и нивните облини, но и на гламурот на холивудските диви од минатиот век. Вљубена е во викторијанската ера, а нејзиниот стил зависи од тоа, како што ...

Повеќе »

Нова фотосесија на Емилија Розман од Истанбул

Македонската манекенка Емилија Розман ја продолжува кариерата во Истанбул, а веќе зад себе има неколку реализирани фотосесии за каталози на различни модни марки и рекламни кампањи. Емилија вели дека дневно има и по 15 кастинзи, но дека е задоволна што ...

Повеќе »

Зимска мавровска убавица 2014

Продолжува турнејата на зимските убавици. Денес во ски-центарот Маврово, во дискотеката Ратрак со почеток во 21 часот,  ќе се случи изборот за Зимска мавровска убавица. Турнејата потоа продолжува понатаму во сите поголеми градови на државата се до големото финале кое ...

Повеќе »

Започнува турнејата за избор на Зимска убавица на Македонија

Со вечерашните настапи во Велес во клубот Пјур во 22 часот  и во дискотеката Милениум во Скопје во 24 часот започнува турнејата на финалистките на изборот за Зимска убавица на Македонија 2014. Турнејата ќе ги опфати речиси сите поголеми градови ...

Повеќе »

Нова сезона, нови девојки, нов изглед за пролет 2014

Нови девојки се качуваат на модната сцена дебитирајќи пред објективот на Каспер Касприк за пролетното издание на престижното Ви списание. Заеничко за сите е што не се совршено убави. Кога Ви списанието и модната агенција Форд ќе се обединат во ...

Повеќе »

Роналдо е најдобар, ама овие се дефинитивно најубави!

Секако дека Роналдо го привлече вниманието  на медиумите како добитник на годинешната Златна топка, но очитe на јавноста не беа насочени само кон него. Иако Роналдо му го зема тронот на Меси, нивните поубави половини во елегантни и секси изданија ...

Повеќе »