Убавици

Од Истанбул со прекрасната Емилија Розман (ФОТОСЕСИЈА)

Македонската убавица Емилија Розман која лани ја претставуваше македонската убавина на престижниот избор за убавина Мис модел на светот во Кина, неодамна потпиша договор со турската модна агенција Вива моделс менаџмент и на почетокот на годинава се пресели во Истанбул. ...

Повеќе »

Македонската убавица Симона Станковска втора придружничка на Интернационалниот јахтинг моделс! (ФОТО)

Вчеравечер во прекрасната Санија на островот Хајнан во Кина се одржа финалето на изборот за модели – Интернационален јахтинг моделс 2013 (International Yachting Models 2013).

Повеќе »

Нашата убавица Розман не се закити со победничка титула во Кина, ама доби понуди за работа

Македонската претставничка на Мис модел во светот, натпревар за убавина кој се одржуваше во Кина, се врати во Скопје задоволна од успехот, иако не се закити со титула.

Повеќе »

Ексклузивно од Кина со Емилија Розман: Многу е напорно, но достојно ја претставувам Македонија! (ФОТО)

На годинешното издание на Мис модел на светот (Miss мodel of the world), еден од најпознатите светски избори за убавина, учествува нашата манекенка Емилија Розман која веќе од 2-ри ноември престојува во Кина.

Повеќе »