Убавици

Преубавата Симона Станковска во топ форма за Мис Глоуб 2013 (ФОТО)

В сабота во Драч, Албанија, ќе се одржи финалето на изборот за убавина Мис Глоуб (Miss Globe 2013). Македонија ќе ја претставува 18-годишната Симона Станковска од Скопје која за титулата ќе се натпреварува со 50 убавици од исто толку земји.

Повеќе »