Убавици

Поради овие фотографии фановите на Мис на светот бараат победничката да ја врати круната (ФОТО)

На изборот за Мис на светот победи преубавата Меган Јанг од Филипини. Но, веднаш откако ја доби круната на социјалните мрежи се појавија фотографии на кои Меган провокативно позира за списанието Руж.

Повеќе »

Која е оваа девојка? Властите на Узбекистан: не испративме девојка на Мис на светот!

18-годишната убавица Раима Ганиева од Узбекистан моментално се наоѓа во Индонезија каде со останатите 130 мисици од другите земји учествува на изборот Мис на светот. И не би било ништо чудно ако властите на Узбекистан не соопштија дека не знаат ...

Повеќе »

Сите спобудале по претставничката на Косово, Македонката „плива“ меѓу последните (ФОТО)

Мисицата од Косово Антигона Сејдиу има најголеми шанси за победа на изборот на Мис на светот кој се одржува во Индонезија. Девојката едноставно ги маѓепса сите со својата убавина. На дното на сите листи е македонската претставничка.

Повеќе »

Што прави македонското девојче во Индонезија?

Странските медиуми речиси секојдневно известуваат за своите претставнички на најголемиот избор за убавина во светот – Мис на светот 2013. Кај нас пак, освен комшиките и најблиските роднини на мисицата Кристина Спасеновска, никој не дозна ни кога замина ни со ...

Повеќе »